Трамп изеде доверлив документ по средба со Мајкл Коен


3 копии
2 копии

Омароса Маниголт-Њуман продолжува со откривање на тајните на Доналд Трамп, откако беше отпуштена од служба на американскиот претседател. Овојпат таа тврди дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Новата книга за Доналд Трамп во моментов ја тресе Америка. Авторка на оваа книга е неговата поранешна советничка Омароза Маниголт Њуман , меѓу другото и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп по минатогодишниот самит на НАТО. го нарече црногорскиот премиер Душко Марковиќ "плачип*чка, пропадната ку*ветина“ . Ова ...
| | веќе видена | слични

Нема да бидам замолчена. Нема да ме исплашат. Нема да ме злоставува Доналд Трамп, вели Омароса. Поранешната советничка на Белата куќа, Омароса Њуман, неодамна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Наместо да се крие зад социјалните медиуми, зад неговите ...
сите 143 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп изеде доверлив документ по средба со Мајкл Коен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: