Тежок за ривал за Пелистер, одличен за Работнички и одмерен за Шкендија во ЛЕ

Битолски Пелистер најтешко мина во ждрепката за квалификациите за пласман во Лигата на Европа, откако за противник го доби полскиот тим Лех Позњен. Најдобро ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонските претставници Работнички, Шкендија и Пелистер ги дознаа ривалите за почетната рунда во квалификациите за Лига Европа. Најдобро помина составот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонските претставници во второ по квалитет клупско фудбалско натпреварување – Лига Европа, денеска по извлекувањето во Нион ги дознаа своите ривали за ...
| | веќе видена | слични

Во Нион со ждрепка се извлекоа двојките и од второто квалификациско коло на Лига Европа. Македонските фудбалски клубови Пелистер, Работнички и Шкендија ги ...
| | веќе видена | слични

Македонските претставници во фудбалската Лига Европа ги дознаа своите ривали за првото квалификациско коло, по денешната ждрепка влечена во Нион, ...
| | веќе видена | слични

Работнички беше единствен носител од македонските клубови и доби полсен противник, а тоа е Тре Пене од Сан Марино. Работнички ќе биде домаќин на првиот меч на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонските клубови денеска ги добија своите противници за првото квалификациско коло од Лигата Европа. Најдобро помина Работнички имајќи предвид дека се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неподносливиот мирис кој со месеци наназад се шири во Тетово крена на нозе стотици граѓани на градот под Шара. Велат ни се гушат децата – и децата на ...
сите 114 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери во ексклузивно интервју за САКАМДАКАЖАМ.МК зборува за главните предизвици во неговата работа во изминативе 3 месеци, ...
сите 43 | | | веќе видена

Северна Кореја ги предупреди САД дека „долеваат масло на огнот“ со заедничките воени вежби со Јужна Кореја, што почнуваат утре. Северна Кореја ги предупреди ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тежок за ривал за Пелистер, одличен за Работнички и одмерен за Шкендија во ЛЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: