Тереза Меј: Нема да не поделат


Британската премиерка Тереза Меј го посети местото на терористичкиот напад и вети дека државата ќе го сузбие тероризмот во сите негови облици. Тереза Меј го ...
| | веќе видена | слични

Мажот кој бил уапсен поради напад со комбе на верници пред џамија во Лондон, бил снимен по апсењето. На снимката објавена на социјалните мрежи, се гледа овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии
14 копии
2 копии
11 копии
повеќе

Останато

Заменик-претседателот на Владата на Република Македонија задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, на јавна трибина во Владата го презентираше Планот за ...
сите 179 | | | веќе видена

Премиерот Заев оствари средба со американскиот претседател Доналд Трамп која траеше цели 2 секунди. Историскиот настан е фотографиран и тоа не од било кого, ...
сите 83 | | | веќе видена

Кога сме во опозиција имаме време да си ги осознаеме пропустите и слабостите и да си ги поправиме. Во новата визија што ја предвидуваме за Македонија е да не ...
сите 108 | | | веќе видена

Нови претумбации во Врховниот суд. Судии од кривичен се префрлаат во граѓански оддел и обратно. Алсат-М од свои извори во судот дознава дека судијата Фаик ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателката на ДОМ, Лилјана Поповска, на денешната прес конференција го изнесе предлогот на ДОМ за следни чекори во врска со рудниците за злато и бакар. ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тереза Меј: Нема да не поделат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: