СКАНДАЛ ВО ПАРИЗ: Ја бакнуваше водителката, го исфрлија од турнирот (ВИДЕО)


Тенисерот од Франција, Максим Хаму поради непристојно однесување пред камерите доби забрана за пристап до терените на Ролан Гарос Домашниот натпреварувач на Ролан Гарос, Максим Хаму, е исфрлен од турнирот, а има и забрана за пристап до терените. Тој се однесуваше непристојно и ја бакнуваше по врат новинарката од „Евроспорт“, Мали Томас. Иако таа се обиде да се тргне од него, тој беше упорен и ја влечеше кон себе. „Менаџментот на турнирот одлучи да му ја повлече акредитацијата на Максим Хаму поради неговото недозволиво однесување кон новинарката“, стои во соопштението од Париз. Quand #Hamou , en mode séducteur niveau 30/4, prend un râteau avec autant de dents qu'un présentateur TV par @Maly_Tweet . @malaisetele . #RG17 pic.twitter.com/tPbkmGrYGn — Prise Marteau
| | веќе видена | слични

Максим Хаму беше исфрлен од отвореното првенство на Франција – Ролан Гарос, откако францускиот тенисер ја бакна новинарката на телевизија Еуроспорт. Момчето што доби специјална покана од организаторите на турнирот, како еден од најмногу ветувачките тенисери во Франција, прво ја прегрна, а потоа и неколку пати ја бакна на вратот и на крајот ја фати за гради, новинарката која се пожали на неговото однесување! “Неговото однесување е примитивно и, за жал, се одразува на односите меѓу мажите и жените кои постојат во секојдневниот живот” рече новинарот рече Томас Мали. Неговиот сонародник Лоран Локоли порано денеска одби да се поздрави по поразот од Мартин Клизан. Словакот го победи французинот во пет сета – 3:2 (7:6, 6:3, 4:6, 0:6, 6:4). Како и обично, по натпреварот требаше да дојде на ракување на двајцата тенисери, но Локоли одби.
| | веќе видена | слични

Откако го одигра мечот, францускиот тенисер Максиме Хамоу даде интервју во кое одеднаш почна да ја бакнува новинарката на Еуроспорт Мали Томас, и поради тоа е суспендиран од Роланд Гарос. Се се случуваше во програмот во живо, а поради неговото непримерно однесување Француската тениска федерација беше приморена тенисерот да го отстрани од понатамошно натпреварување. На снимката се гледа како тенисерот ја бакнува репортерката во образ и по врат, а на сила сакаше да ја привлече до себе и за еден момент ја допре и за гради. Чашата се прели кога новинарите кои беа во студиото се смееа на сето ова. Спортскиот канал даде соопштение во кое помеѓу останатото стои дека однесувањето на коментаторот било непримерно и дека Мали е многу ценета новинарка.
| | веќе видена | слични
5 копии

Аргентинецот Ренцо Оливо ја забележа најголемата победа во кариерата откако во првото коло на Ролан Гарос го елиминира домашниот фаворит Жо-Вилфред Цонга. Дуелот на Аргентинецот и Цонга се играше два дена бидејќи во вторникот беше прекинат, и тоа при водство на Оливо 7:5, 6:4, 6:7, 5:4. Пласман во второто коло Аргентинецот избори во средата, тој успеа да го добие десеттиот гем од четвртиот сет. Во решавачкиот гем Цонга не реализира три топки за брејк, а потоа Оливо со прекрасен форхенд си обезбеди пласман во второто коло. Противник на Аргентинецот во втората рунда ќе му биде Британецот Кајл Едмунд.
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот тенисер Максим Хаму исфрлен е од Ролан Гарос зашто за време на телевизико интервју се обидел да ја бакне новинарката. Раководството на францускиот гранслем потегот го отцени како непримерен. По овој инцидент пред камерите, организаторите на Хаму му ја одзедоа акредитацијата и тој беше приморан да го напушти турнирот. „Неговото однесување беше примитивно и за жал, ги рефлектира односите меѓу маж и жена што постојат во секојдневниот живот. Де не бевме во директен пренос, ќе го удрев“ – изјави новинарката Малу Томас.
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот тенисер, Жо Вилфред Цонга, е елиминиран на грен слем турнирот Ролан Гарос, откако загуби во првото коло од Аргентинецот Ренцо Оливо со 5:7, 4:6, 7:6, 4:6. Мечот кој се играше три часа и 36 минути беше во комплетна резутатска контрола на Аргентинецот и на крајот сосема заслужено се пласираше во второто коло, каде силите ќе ги одмери со Кајл Едмунд (утре 11 ч.). Инаку Оливо кој е 91 место на АТП листата одлично го започна мечот и го доби првиот сет со 6:4, правејќи два брејка над домашниот тенисер. Во вториот сет идентично направи брејк за 2:1, а потоа лесно дојде до освојување и зголемување на водството на 2:0 (6:4). Третиот сет, по многу борба му припадна на Цонга, откако во тај – брејк беше подобар со 8:6 (7:6), но надешта дека Французинот ќе се врати во игра бргу се сруши, откако лесно загуби три сервиси и претрпи големо изненадување уште во првото коло.
| | веќе видена | слични
2 копии

Аргентинецот, Рензо Оливо го направи првото големо изненадување на вториот гренслем турнир сезонава, Ролан Гарос, откако во четири сета го елиминира 12.носител, Французинот, Жо-Вилфред Цонга. Оливо кој моментално е 91. тенисер на АТП листата одигра неочекувано перфектен тенис, кој изобилуваше со многу атрактивни поени, а неизнудените грешки му беа сведени на минимум. Од друга страна Цонга како да се опушти поради фаворитската улога и на крај заслужено беше поразен со 3-1 (7-5, 6-4, 7-6 и 6-4) во сетови. За разлика од Французинот денес изненадување не дозволија фаворитите Доминик Тием и Давид Гофин кој лесно се справија со своите противници и обезбедија второ коло.
| | веќе видена | слични

Младиот француски тенисер Максим Хаму е протеран од Ролан Гарос поради сексуално вознемирување на новинарка додека таа имала пренос во живо. Новинарката на Еуроспорт имала интервју со Хаму, кога тој најпрвин ја прегрнал, потоа се обидел неколку пати да ја бакне, а на крајот ја фатил за градите. Челниците на Ролан Гарос поради овој инцидент му ја одземале акредитацијата и му забраниле пристап до комплексот во Булоњската шума. „Неговото однесување беше примитивно и за жал ги рефлектираат односите помеѓу мажот и жената кои постојат во секојдневниот однос. Да не вршевме пренос во живо ќе го удрев“, рекла новинарката Мали Томас. http://makfax.com.mk/daily-news/%D0%B8%D1%81%D1%84%D1%80%D0%BB%D0%B5%D0%...
| | веќе видена | слични

Колкумина од вас имаат слушнато за Ренцо Оливо? Можеби само оние што почесто се обложуваат и ги следат мечевите на Челинџер турнирите, бидејќи токму во тој ранг на натпреварување најчесто настапува 25-годишниот Аргентинец. Станува збор за тенисер кој оваа година победил насамо четири меча на АТП турнејата, а за него по неговата прва победа во кариерата на Гренд Слем турнирите зборува целиот свет. Зошто? Затоа што сензационално на стартот од Ролан Гарос го исфрли најдобриот француски тенисер Жо Вилфрид Цонга, 11-тиот играч на светот. И не го исфрли со среќна игра, туку во целост го надигра. Првата шанса за победа ја пропушти синоќа кога при 7:5, 6:4, 6:7, 5:3 сервираше за најголемата победа во кариерата, но со низата грешки од форхенд му дозволи на противникот да се врати во сетот. По тој гем беше одлучено мечот да се прекине и да продолжи денеска. Веќе по таа одлука многумина го отпишаа Аргентинецот, 91-рангираниот светски тенисер. Се очекуваше пресврт од страна на Цонга, а потоа нов шок за Французите – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хаму беше во друштво на уште еден играч кога се случи јавувањето во живо, а кога новинарката му пријде, Хаму неколку пати ја нападна, се обиде да ја бакне, а тоа се тргаше настрана Организаторите на грен слем турнирот Ролан Гарос, го исфрлија од францускиот тенисер Максим Хаму (21), откако тој за време на преносот во живо на ТВ, буквално ја напаѓаше новинарката на Еуроспорт, Мали Томас, додека таа професионално си ја вршеше својата работа. Во неколку наврати таа се обиде да го тргне од себе упорниот тенисер. Хаму беше во друштво на уште еден играч кога се случи јавувањето во живо, а кога новинарката му пријде, Хаму неколку пати ја нападна, се обиде да ја бакне, а тоа се тргаше настрана. Се однесуваше доста примитивно, но тоа ги рефлектира односите меѓу мажите и жените денеска. Да не бевме во директен пренос, ќе го удрев сигурно во лице, тврди новинарката Мали. Хаму е 287 играч на АТП листата и загуби од Пабло Куевас во првото коло со 6:3, 6:2, 6:4, а организаторите на Ролан Гарос му ја одземаа акредитацијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 303 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 142 | | | веќе видена

Со утврдувањето дискриминација кон Никола Груевски, Комисијата за заштита од дискриминација покажа селективно и непрофесионално работење, смета Мрежата за ...
сите 255 | | | веќе видена

Нема наредба од судот за ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, да биде спроведен на рочиштето за предметот „Таргет-Тврдина“ поврзан со масовното прислушкување, ...
сите 128 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 248 | | | веќе видена

Ако Унгарија веќе има донесено одлука за азил за осудениот експремиер Никола Груевски, како што утринава објавија унгарски медиуми, тогаш таа е претходно ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКАНДАЛ ВО ПАРИЗ: Ја бакнуваше водителката, го исфрлија од турнирот (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: