Нови сведоци и „бомбите“ ќе го расветлуваат масакрот кај Смилковското Езеро


3 копии

Нови сведоци и прислушуваните разговори на специјалното јавно обвинителство за случајот „Монструм“ се очекува да го расветлат петкратното убиство кај ...
| | веќе видена | слични
11 копии
5 копии

Судијата Огнен Ставрев го прекина судењето за петкратното убиство кај Смилковското Езеро во април 2012 година затоа што еден од сведоците се онесвести. Ахмет ...
| | веќе видена | слични

Тројцата рибари кои најверојатно ги виделе извршителите на петкратното убиство кај Смилковското езеро денеска сведочеа во судница. Со помалку избледено ...
| | веќе видена | слични

Единствените сведоци од масакрот кај Смилковското езеро после пет години повторно сведочеа во судот, но со многу дупки во меморијата. За да објасни прецизно ...
| | веќе видена | слични

Во обновениот случај Монструм, на рибарот – сведок му се слоши од Фатиме Фетаи, рочиштето е одложено. Во обновениот случај Монструм, на рибарот ...
| | веќе видена | слични

Откако се онесвести првиот сведок од четворицата Роми-рибари кои на 12 април 2012 година последни ги виделе живи четирите момчиња на Смиљковското езеро, ...
| | веќе видена | слични

Колата за која што се тврди дека била вечерта кај Смилковското езеро не постои и како одбрана се сомневаме дека полицијата ги фингирала тие докази, изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови сведоци и „бомбите“ ќе го расветлуваат масакрот кај Смилковското Езеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: