Стоилковски: Пендаровски да го избрка Галетановски, шефот на изборниот штаб на СДСМ


2 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска побара од Стево Пендаровски, кандидатот на СДСМ за претседател, да го избрка од својот тим Ѓорѓи Галетановски, кој е директор на ЗОО, но и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ѓорѓи Галетановски, шеф на централниот штаб на претседателскиот кандидат од СДСМ Стево Пендаровски, реагира на денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ од ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Навредите, омаловажувањата по пол и возраст се само дел од недоличните напади на Стево Пендаровски и неговиот тим упатени директно кон неговата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателските кандидати ја покажаа и својата друга страна, онаа позабавната, надвор од политиката. Во екот на кампањата пред претседателските избори Гордана ...
| | веќе видена | слични

Претседателските кандидати Гордана Силјановска и Стево Пендаровски со ист збор го опишаа поранешниот претседател Бранко Црвенковски во емисијата „Еден на еден“ ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Не верувам дека ВМРО-ДПМНЕ е реформирана кога се уште нејзин почесен претседател е Никола Груевски, ѝ рече кандидатот за претседател Стево Пендаровски на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 266 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.„На ...
сите 232 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 71 | | | веќе видена

Секојдневно се демантирани лажните вести на Антонијо Милошоски, најнеуспешниот министер за надворешни работи. Официјалниот демант од Амбасадата на Шпанија е ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стоилковски: Пендаровски да го избрка Галетановски, шефот на изборниот штаб на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: