Чомбе до Силјановска: Ве покануваме заедно да ја прославиме победата на Пендаровски


Ѓорѓи Галетановски Чомбе, директор на Скопската ЗОО градина и главен теренски активист за Скопје на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, и испрати ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на владејачката СДСМ, Алескандар Кирацовски, во вечерашното гостување во емисијата на Анализа на ТВ 24 во паника од најавената „чистка“ на ...
| | веќе видена | слични

Александар Кирацовски, генерален секретар на СДСМ во вечерашното гостување во емисијата на Анализа на ТВ 24 во паника и очај од вчерашниот пораз на ...
| | веќе видена | слични
11 копии
3 копии
2 копии

Генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацоски на одложената прес-конференција без да инесе ниету еден конрекетен прелиминарен податок од аналитичкито ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 333 | | | веќе видена

Помошник тренер на хрватската ракометна репрезентација Хрвоје Хорват, најавувајќи го полуфиналниот натпревар на Европското првенство против Норвешка, кој е ...
сите 281 | | | веќе видена

Власта и опозицијата се уште на црвените линии за Законот за јавно обвинителство.  Противуставен и неприфатлив предлог , вака го оцени лидерот на ВМРО ДПМНЕ, ...
сите 355 | | | веќе видена

Од таму велат дека се уште е рано за такво нешто, како и дека дел од случаите за кои имало индиции дека се поврзани со корона вирусот, биле погрешни. Во ...
сите 414 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Оливер Спасовски, се сретна со резидентни амбасадори од земјите членки на Европската унија, во нашата држава.На средбата беа изразени ...
сите 116 | | | веќе видена

Законот за забрана за увоз на отпад наиде на собраниска блокада. Откако го помина комисискиот филтер, предлог-законот се прескокнува од дневнот ред на ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чомбе до Силјановска: Ве покануваме заедно да ја прославиме победата на Пендаровски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: