Состојбата со поплавите во Албанија е алармантна, најкритично во јужниот дел


4 копии

Припадници на албанската полиција, армијата и територијалните протвпожарни единици се распоредени на целата територија на Албанија за да им помогнат на ...
| | веќе видена | слични

Поддршка, ресурси и конкретна хуманитарна помош за жителите погодени од поплавите од минатиот викенд побара албанската влада од бизнис заедницата во земјата.На ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

На својата 41 седница Владата на РМ ја разгледа информација доставена од македонската амбасада во Тирана за состојбите во Република Албанија по големите ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На 41. седница Владата на Република Македонија донесе одлука да испрати хуманитарна помош на Албанија, која е погодена од поплави. Одлуката е донесена откако ...
| | веќе видена | слични

Властите од Албанија побарале од НАТО помош за справување со последиците од поплавите во почетокот на месецот. Тоа го објавија албански медиуми цитирајќи писмо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 173 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

Во атарот на селото Негорци, во близина на Невропсихијатриската болница, ќе се гради стационар за бездомни животни во општина Гевгелија, е договорено денеска ...
сите 31 | | | веќе видена

Триесетдневен притвор добија петте лица осоминичени во случајот на СЈО „Империја“, Јордан Камчев, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ, Зорица Арсовска и Тодор ...
сите 209 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 70 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состојбата со поплавите во Албанија е алармантна, најкритично во јужниот дел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: