Сомнежи за зголемување на канцерогени заболувања во околината на Дрисла?


3 копии

Дел од екологистите имаат дојави за зголемување на канцерогени заболувања во околината на Дрисла, но од јавното здравство рекоа дека немаат информации и оти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради континуираното загадување на воздухот во Скопје, Основното јавно обвинителство отвори постапка за кривично дело за Загадување на животната средина и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Основното јавно обвинителсто по допрен глас отвори предмет за кривично дело- загадување на животната средина и природата. До Министерството за животна средина ...
| | веќе видена | слични
15 копии

По допрен глас, Основното јавно обвинителство Скопје отвори предмет за кривично дело, загадување на животната средина и природата, информираат од ОЈО. „Во ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, смета дека одговорноста за тоа зошто било дозволено досега печката за отпад на депонијата Дрисла да работи без филтри ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме чекор поблиску до членство во ЕУ и до достигнување на економските стандарди на Европската Унија. Ќе ги оправдаме очекувањата, ќе дадеме нови ...
сите 282 | | | веќе видена

„СДСМ преку договор склучен во четири очи се фатени во милионски криминал со државни пари во АД ЕЛЕМ. СВ-Инвест и РЕК Битола имаат склучено договор за ...
сите 107 | | | веќе видена

По денешното судење во кривичниот суд за предметот „Тенк“, поранешниот премиер Никола Груевски се пожали дека судот повторно, како што рече, надвор од ...
сите 146 | | | веќе видена

Турција денеска го критикуваше Извештајот за човековите права на Стејт департментот. – Турција е длабоко разочарана од Извештајот. Тој е полн со тврдења и ...
сите 86 | | | веќе видена

Девојката за која српските медиуми објавија дека била во контакт со сопругот на пејачката Наташа Беквалац, Лука Лазукиќ конечно излезе со својата верзија во ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сомнежи за зголемување на канцерогени заболувања во околината на Дрисла?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: