Земјотрес во околината на Каратманово и Велес


3 копии

Земјотрес со магнитида од 2,6 степени според Рихтеровата скала е регистриран вечерва во 19:07 минути на 45 километри југоисточно од Скопје од велешкото епицентрално подрачје.Како што соопшти Сеизмолошката опсерваторија при Природноматематичкиот факултет во Скопје, земјотресот е почувствуван од населението во околината на Каратманово и Велес, со интензитет од четири степени според Европската Макросеизмичка Скала.
| | веќе видена | слични

Земјотресот се случил во 19.07 часот а бил на 6 километри од Лозово, 7 километри од Велес и 44 километри од Скопје. Земјотрес од 2,6 степени според Рихтеровата скала беше почувстуван вечерва од населението во околината на Каратманово и Велес, извести Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.
| | веќе видена | слични
4 копии

Земјотрес од 2,6 степени според Рихтеровата скала беше почувстуван вечерва од населението во околината на Каратманово и Велес, извести Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје.Земјотресот се случил во 19.07 часот а бил на 6 километри од Лозово, 7 километри од Велес и 44 километри од Скопје.извор: Makfax
| | веќе видена | слични

Попладнево во 18.07 часот земјотрес е регистриран во близина на Лозово. Земјотресот бил со јачина од 2.6 степени, на длабочина од 1 км. Епицентарот на потресот е на 6 км од Лозово, на 7 км од Велес и на 44 км од Скопје. Вчера слаб земјотрес од Грција го стресе Дојран.
| | веќе видена | слични

Земјотрес со интензитет од 4 степени според Европската макросеизмичка скала и магнитуда од 2,6 степени според Рихтер е почувствуван вечерва во Велес и околината, со епицентар близу селото Каратманово, извести Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје. Земјотресот се случил во 19.07 часот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Земјотрес ја стресе Македонија вечерва во близина на градот Велес. Земјотрес од 2,6 степени по Рихтер вечерва се почувствува во Македонија, на 6 километри од Лозово, на седум од Велес и на 44 километри од Скопје. Земјотресот бил почувствуван во 19 и 7 минути.
| | веќе видена | слични
2 копии

На одалеченост на 6 километри од Лозово, а 44 од Скопје почуствуван е земјотрес од 2.6 степени според рихтер во 19 часот и 7 минути. Потресот бучно и кратко бил почуствуван во Лозово и Велес, велат граѓаните.
| | веќе видена | слични
9 копии

Силен земјотрес со епицентар во Босна и Херцеговина, 30 километри источно од Метковиќ во Хрватска, бил почувствуван утринава во 3 и 20 часот. Земјотресот бил со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала. Според податоците на Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар, епицентарот на земјотресот бил на 54 километри северно од Дубровник. Според хрватските медиуми, потресот се почувствувал и на југот на Хрватска, на подрајчето на Макарска и Дубровник. Засега нема информации за материјална штета.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 180 | | | веќе видена

Во продолжение ја гледаме атмосферата во дел од нив, но и од Мелбурн Австралија каде Македонците се организираа за одбележување на овој  верскиот празник.
сите 259 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 681 | | | веќе видена

Секс-скандалот со експлицитни фотографии и преписките помеѓу Јелена Карлеуша и фудбалерот Огњен Врањеш, уште е главна тема во медиумите од соседството. ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјотрес во околината на Каратманово и Велес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: