Стапија во сила мерките против загадувањето


20 копии
5 копии

Да свртат за промена – е новогодишната порака која на скопските градоначалници им ја испрати неформалната група на граѓани „На точак“. На честитките, покрај ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Полни автобуси со граѓани, но и полни улици со автомобили. Сообраќајниците во градот крцкаа од метеж како и вообичаено. Се чини сѐ остана по старо и секој си ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Нивото на реките во подрачјата погодени од ураганот Флоренс драматично се зголемува, предупредија метеоролозите откако денеска централниот дел од ураганот го ...
сите 165 | | | веќе видена

„Нашата заедничка одлука на 30 септември ќе го обезбеди нашето место во ЕУ и НАТО. Во најмоќната економска заедница на светот – ЕУ. Во најсилниот воен сојуз на ...
сите 83 | | | веќе видена

Еден од сведоците на денешното рочиште за случувањата на 27-ми април за кои 33 луѓе се обвинети за тероризам, беше и екс-пратеникот на СДСМ, а денес заменик ...
сите 37 | | | веќе видена

Србија за пристапување во Европската унија мора да ги исполни јасно дефинираните критериуми и да продолжи да работи на договор за нормализирање на односите со ...
сите 372 | | | веќе видена

На автобуска постојка на булевар „Крсте Мисирков“ во Скопје вчера околу 13 часот 15-годишно момче од скопското село Арачиново, физички било нападнато од друг ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стапија во сила мерките против загадувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: