Скопјанец крадел од едукативен центар во Струга

3 копии
3 копии

Јавен обвинител од скопското обвинителство поднесе обвинение против едно лице за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги. Кај обвинетиот, ...
| | веќе видена | слични
23 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против едно лице за сторено кривичното дело – неовластено производство и пуштање во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
4 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против шеесетгодишен жител на село Жировница, Општина Маврово и Ростуше, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 449 | | | веќе видена

Обвинителките Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи или кој било обвинител назначен како вршител на должноста не можат да ја преземат функцијата на специјалната јавна ...
сите 436 | | | веќе видена

Поранешниот член на групата „Нокаут“ и нов заменик-министер за економија Кирил Колемишевски, воскресна во политиката преку шарените трибини пред Владата за ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец крадел од едукативен центар во Струга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: