Кривична за тројца фалсификувачи на документи - за да регистрираат возило направиле еден куп дубари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Љ.Т.(57) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторени ...
| | веќе видена | слични
9 копии
11 копии

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до надлежното јавно обвинителство ќе поднесе кривична пријава против В.Ч. (51) за објавена ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Кумановец споделувал компормитирачки фотографии од малолетно лице на Фејсбук информира МВР. СВР Куманово поднесе кривична пријава против 28-годишниот В.С. од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Полицијата поднесе пријава против 51-годишен скопјанец за закани упатени кон премиерот Зоран Заев преку социјалната мрежа „Фејсбук“. Како што соопшти МВР, ...
| | веќе видена | слични

Полицијата му одзеде мобилниот телефон на лицето В.Ч. (51) откако повикувал на насилство на социјалната мрежа Фејсбук, соопшти МВР. Секторот за компјутерски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Александар Николоски вечерва во „Што не е јасно“ во Алфа телевизија истакна ...
сите 601 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека никогаш не посочил оти други лица се виновни за петкратното убиство кај Смилковско езеро познато во јавноста како ...
сите 172 | | | веќе видена

Во време кога СДСМ ја држи централната власт и најголемиот дел од општините, а и директорите на училиштата се поставени од СДСМ, министерката за образование ...
сите 460 | | | веќе видена

На денешната седница на собраниската Комисија за образование, наука и спорт, на страна од дневниот ред, процедурално се дебатираше и за најавената расправа за ...
сите 170 | | | веќе видена

Новата администрација на САД ќе ја следи и помага евроатлантската интеграција на Северна Македонија, а во тој контекст ќе го постави и прашањето за бугарската ...
сите 202 | | | веќе видена

На европратеникот Ангел Џамбаски не му се допаѓа тоа што македонските политичари на Србите им го честитаа празникот Свети Сава. Вли дека не познава ниту еден ...
сите 73 | | | веќе видена

Од последниот онлајн состанок на македонско-бугарската историска комисија, која беше во нецелосен состав, одржан на 22 јануари, прво произлезе соопштение дека ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична за тројца фалсификувачи на документи - за да регистрираат возило направиле еден куп дубари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: