Службеник од „Македонски шуми“ удрил печати на 136 кубици нелегално исечени дрва

Струшките полициски служби поднесоа кривична пријава против 47-годишното лице Г.Б. од Струга поради постоење основи на сомневање за „злоупотреба на службена ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 28-годишен Кумановец со иницијали В.С. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело производство и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кумановец споделувал компормитирачки фотографии од малолетно лице на Фејсбук информира МВР. СВР Куманово поднесе кривична пријава против 28-годишниот В.С. од ...
| | веќе видена | слични

Триесет и петгодишен кочанец двапати крадел во иста куќа.Најверојатно првиот пат не успела се’ да однесе па се дватил по втор пат.Од куќата успеал да изнесе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полициската станица Гевгелија поднесе кривичнa пријавa против Т.Ј.(21) од село Негорци, гевгелиско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителката Русковска од Антонио Милошоски барала и доколку може да посочи сведоци за објавените аудио-материјали од негова страна за да се забрза предметот ...
сите 132 | | | веќе видена

Мислам дека е многу невкусно лични имиња да се користат во предизборна кампања. Доколку кој било има замерка на моето постапување тоа треба да го пријави. Ако ...
сите 422 | | | веќе видена

На 26.02.2020 во 00.10 часот во СВР Скопје, 25-годишна девојка од Кавадарци пријавила дека на 25.02.2020 околу 22.00 часот во лифт во зграда на ул.„Мито ...
сите 255 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Службеник од „Македонски шуми“ удрил печати на 136 кубици нелегално исечени дрва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: