Том Круз и Кејти Холмс се разведуваат!

После шест години брак, познатиот Холивудски пар - Том Круз и Кејти Холмс одлучија да се разведат, а оваа вест ја потврди и адвокатот на актерката. "Ова е лична и приватна работа за Кејти и нејзиното семејство, а најголема грижа за мојата клиентка како и е секогаш се интересите на нејзината ќерка." - пишува во соопштението од нејзиниот адвокат. Како што пишуваат американските медиуми, Кејти веќе поднесе барање за развод и се иселила од нивната заедничка куќа. Како можна причина за нивниот развод се наведува тоа што Том постојано употребувал крема против стареење направена од измет. Познатиот актер наскоро ќе наполни 50 години и одлучил да се избори со брчките па наводно се послужил со трикот на Викторија Бекам. Парот е во брак од 2006 година, и ја имаат ќерката Сури. Tags: кејти холмс том круз Можеби ве интересира? Том Круз и Кејти Холмс се разведуваат! - Сабота, 30 Јуни 2012 Ова се најпознатите Холивудски лудаци! - Недела, 08 Април 2012 Том Круз ќе глуми со Бијонсе! - Недела, 11 Март 2012 Морган ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако и официјално објавија дека се разведуваат Том Круз и Кејти Холмс станаа топ тема низ медиумите, кои ја обелоденија и информацијата дека сите бракови на Том Круз завршиле кога неговите партнерки наполниле 33 години. Така, Том Круз со својата прва сопруга, актерката Мими Роџерс се венчал во 1987 година, а три години подоца се развеле кога Мими имала 33 години. Бракот со Никол Кидман траеше три пати подолго, и по 10 години на нивната љубов и дошло крај, односно поточно во 2001 година кога Никол имала 33 години. Истата приказна се повторува и со Кејти Холмс . Кејти во својата 33 година, после шест години брак сфатила дека не може да го поднесе неговото однесување. Нивни близок пријател изјавил како Кејти едноставно пораснала и повеќе не гледа низ розовите очила.
| | веќе видена | слични

Разводот на Том Круз и Кејти Холмс и понатаму е тема број еден додека новите детали од животот на славната холивудска двојка не престануваат да излегуваат на виделина. Дека кризата во бракот била навистина длабока, сведочи и приказната за тоа дека Кејти неколку недели пред да го поднесе барањето за развод направила таен план за бегство и поради тоа изнајмила стан во Њујорк. Додека Том го снимал научно-фантастичниот филм “Oblivion“ на Исланд, Кејти го подгтотвувала теренот за моментот кога ќе поднесе барање за развод и затоа изнајмила стан за себе и за ќерка и’ Сури. Октако дознал дека Кејти ќе го напушти, Том во косултација со адвокатскиот тим одлучил да го почека крајот на снимањето на Исланд, по што и самиот ќе побара барање за развод, но во Калифорнија, оти така ќе има повеќе шанси да го добие старателството над Сури, додека Кејти, истото барање, од исти причини, го поднела во судот во Њујорк. Без оглед на одлуката на судот, разводот нема да биде признаен од страна на Саентолошката црква чиј ...
| | веќе видена | слични

Бракот на Кејти Холмс и Том Круз очигледно бил далеку од романтична љубовна приказна судејќи по сите изјави кои беа објавени овој викенд. Според првичните информации кои што се појавија во јавноста по објавувањето на веста за нивниот развод, актерката била во вистинска агонија поради сциентолошките верувања на Том Круз. Сега таа живее во постојан страв бидејќи веќе две недели е следена од непознати лица со џипови кои го пратат секое нејзино движење. Адвокатот на сциентолошката доктрина веќе изјави дека тие не ја следат Холмс, па се уште останува непознато кои се мистериозните луѓе и дали можеби се испратени од самиот Том Круз. Во меѓувреме британскиот Daily Mail открива детали за заедничкиот живот на Холмс и Круз. Се дознава дека парот живеел во одвоени делови на својот дом во Лос Анџелес кој пак бил во склоп на сциентолошки центар. За секоја врата во домот бил задолжен по еден човек од обезбедувањето, а кога парот имал гости обезбедувањето го следело секој нивен чекор. -На Кејти и беше незгодно, не ...
| | веќе видена | слични

Медиумскиот могул Руперт Мардок изјави дека познатиот актер Том Круз е морничав, бидејќи е еден од водечките во скиентолошкиот култ. Всушност, ѕвездата на филмовите „Невозможна мисија“ долго време е истакнат член на Црквата на скиентологија која многумина ја опишуваат како култ. Актерот стана главна мета на таблоидите во петокот кога е објавено дека неговата сопруга, актерката Кејти Холмс, поднесла барање за развод и дека бара старателство над нивната ќерка Сури. -Скиентологијата е повторно во вестите. Многу чуден култ но тука има и многу пари бидејќи Том Круз е број два или три во хиерархијата - навел Мардок на својот Твитер профил. Мардок нешто подоцна допишал:„Внимавајте како ќе се одвива приказната Холмс и скиентологијата. Има нешто морничаво, можеби дури и злобно, кај тие луѓе“. Како што наведува Ројтерс, не се случува често медиумиски могул како Мардок, основачот на „Њуз корп“ кој е пак сопственик на “Фокс“ и повеќе филмски студија, јавно да нападне голема филмска ѕвезда како Круз, иако на Том Круз ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Разводот на Том Куз и Кејти Холмс и понатаму е тема број еден, додека новите детали за брачниот живот на славниот пар продолжуваат да излегуваат на виделина. Дека кризата во бракот била длабока, сведочи и приказната за тоа дека, Кејти пред да побара развод испланирала бекство, поради што изнајмила стан во Њујорк. Откако дознал дека Кејти ќе го остави, Круз одлучил да го почека завршувањето на снимањето во Исланд, по што и самиот ќе побара развод, но во Калифорнија, бидејќи така ќе има поголеми шанси да го добие старателство над Сури, додека Кејти истото барање го поднела во Њујорк. Се очекува дека оваа битка околу старателството над Сури ќе биде сурова, додека ситуацијата околу поделбата на имотот е малку појасна, бидејќи парот пред венчавката во 2006 година потишал предбрачен договор, во која јасно е дефинирано на кого, што му припаѓа во случај на развод. Сепак, таблоидите велат дека Кејти во брањето за развод барала значително висока алиментација, а заедничкиот имот на овој славен пар е проценет на 275 ...
| | веќе видена | слични

Според предбрачниот договор, глумицата добива три милиони долари за секоја година помината во брак и куќата во Калифорнија. Таа ќе бара и старателство над ќерка си Сури По пет години пукна љубовта на Холмс и Круз ПРИЧИНА ЗА РАЗВОДОТ Кејти Холмс сѐ повеќе паѓала во депресија поради начинот на живот на својот досегашен сопруг Том Круз, а најголема ноќна мора ѝ била неговата опседнатост со сциентолошката црква и животот по нејзините правила, тврдат извори блиски до двојката. Токму сциентологијата е главната причина за распадот на бракот на холивудската двојка. Кејти поднела барање за развод само неколку дена пред роденденот на Том, по пет години заеднички живот. Таа бара старателство над ќерката Сури, а имотот ќе биде поделен во согласност со предбрачниот договор. - Јавна тајна беше дека ѝ беше ужасно со Том. Сега веќе не мора да се преправа. Покрај него ја загуби самодовербата. Се чувствуваше бедно, почна да личи на робот. Сосема се смени во тој брак, стана повлечена и здодевна, помала од зрно афион. Нагло ...
| | веќе видена | слични

Откако се официјализираше информацијата за разводот на годината помеѓу актерите Том Круз и Кејти Холмс, секојдневно се сретуваме со се повеќе информации поврзани со разделбата на актерите кои во Холивуд важеа за како пар кој има стабилна врска.Сега се појави информацијата дека актерката веќе подолго време кроела план како да ја изведе целата оваа работа, да побара развод и притоа да ја заштити својата ќерка Сури.Кејти Холмс наводно веќе подолг период планирала развод од Том Круз, таа дури закупила и ексклузивен стан три недели пред да ги предаде документите за развод.Таа го искористила отсуството на сопругот, кој снима филм на Исланд и со ќерката Сури се сокрила во изнајмениот стан. Холмс ги поднесе документите за развод минатиот четврток во Њујорк каде побара и потполно старателство над Сури.Се верува дека таа чекала развод да побара во Њујорк, а не во Калифорнија, затоа што во оваа држава судот ретко дава заеднично старателство над детето кога родителите не сакаат договорен развод на бракот.Една од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Разводот на Том Круз и Кејти Холмс и понатаму е тема број еден, а постојано во јавноста се изнесуваат нови детали животот на славниот пар. Дека кризата во бракот на Круз и Холмс била навистина длабока, сведочи и приказната дека Кејти неколку недели пред да поднесе барање за развод, направила таен план за бегство, поради што изнајмила стан во Њујорк. Додека Том на Исланд го снимал научно-фантастичниот филм “Oblivion“, Кејти се подготвувала за моментот кога ќе поднесе барање за развод, односно изнајмила стан за неа и ќерката Сури. Откако дознал дека Кејти ќе го остави, Круз во консултација со неговиот авдокатски тим одлучил да почека до крајот на снимањето на филмот, по што и самиот планирал да поднесе барање за развод во Калифорнија, бидејќи така имало поголеми шанси да го добие старателството врз Сури, а Кејти од истите причини барањето го поднела во Њујорк. По се изгледа ќе биде голема битка за старателство наш шест годишното девојче. Но ситуацијата околу поделбата на имотот е малку појасна, бидејќи парот ...
| | веќе видена | слични

Том Круз, филмската мегаѕвезда, е фанатичен приврзаник на сектата на скиентолозите, односно Хабардовиот центар. По секоја цена, па и по цена на три загубени бракови, тој се обидува скиентологијата да им ја наметне и на своите сопруги, а и на своите деца. Три пати тоа заврши катастрофално Деновиве весниците објавија развод, по шест години брак, на филмските звезди Том Круз и Кејти Холмс. Разводите во Холивуд се рутинска тема, но овој предизвика необично големо внимание, па дури и анализи на експертите за општеството, правото, психологијата и семејството. За Том Круз ова е трет развод. Разводот се случува по барање на неговата сопруга. Беше во брак шест години со некогаш многу популарната глумица Кејти Холмс. Од тој брак имаат и ќерка, Сури. Весниците пишуваат дека следи една од најтешките битки во Холивуд за старателство врз детето. Том Круз е екстремно богат и моќен и ќе направи се што може ќерката да му припадне нему. Од друга страна, правниците, а особено социолозите, педагозите и психијатрите сметаат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 51 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Том Круз и Кејти Холмс се разведуваат!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: