Повторно уапсен Снуп Дог

Раперот Снуп Дог бил уапсен викендов во Тексас за поседување на мало количество марихуана. Автобусот за турнеи во кој патувал 40 годишниот рапер и неговата екипа бил запрен од страна на пограничните агенти на Тексас во местото Сиера Бланка, на истото место на кое во 2010 година беше уапсен и славниот Вили Нелсон, исто така за поседување марихуана. Снуп Дог има дозвола за користење на медицинска марихуана во Калифорнија, која не важи во Тексас, па сега раперот сега се соочува со 6 месечна затворска казна. Последниве 10 години Снуп Дог повеќепати бил апсен за поседување марихуана, кокаин, оружје... Во 2008 заедно со Вили Нелсон ја издадоа песната „My medicine“ посветена на марихуаната. Инаку, Вили Нелсон минатата година избегна затворска казна, откако на судиката буквално ѝ исполни музичка желба...
| | веќе видена | слични

Моника и Бренди со продолжение на „The Boy Is Mine“ / Уапсен Снуп Дог / Гитаристот на „Блек сабат“ боледува од рак Моника и Бренди со продолжение на „The Boy Is Mine“ Хитот „The Boy Is Mine“ на женското аренби-дуо Моника и Бренди по 14 години ќе добие свое продолжение. Песната првпат е објавена во 1998 година и синглот само во САД е продаден во 2.600.000 примероци. Девојките беа наградени и со „греми“, а песната рекордни 13 недели беше на првото место на Билбродовата листа. Минатата недела Бренди и Моника во Мајами го снимија продолжението. Во меѓувреме и двете изградија успешни кариери во САД. Уапсен Снуп Дог Четириесетгодишниот Келвин Бродус, попознат како Снуп Дог, е уапсен во Тексас поради поседување 15 грама марихуана. Раперот со својата екипа патувал со автобус, за време на актуелната турнеја. Возилото било запрено на граничниот пункт Сиера Бланка, а полициските кучиња ја намирисале марихуаната, пронајдена во кантата за отпадоци. Снуп Дог има уредна дозвола за поседување марихуана во медицински цели ...
| | веќе видена | слични

Популарниот рапер Снуп Дог бил уапсен поради поседување канабис, но набрзо бил ослободен од притвор. На граничниот премин во Тексас, полицијата во рутинска проверка открила марихуана во автомобилот на пејачот. Имено, полициското куче ја намирисало дрогата, по што Снуп Дог признал дека е негова. Тој во своите спотови често прикажувал употреба на марихуана, а општо е познато дека и самиот често ја користи. Сепак, во Калифорнија тој имал дозвола за тоа, бидејќи лекарот му ја препорачал како терапија, додека тој закон во Тексас не важел. Иронично е тоа што Снуп Дог често зборува дека е голем противник на влијанието на дрогата, а неодамна направил и фудбалски тим составен од момчиња кои ги тргнал од улиците, како не би биле упропастени од дрогата.
| | веќе видена | слични

Познатиот рапер Снуп Дог бил уапсен на граничниот премин во Тексас поради поседување марихуана. Популарниот рапер Снуп Дог, при рутинска контрола на граничниот премин во Тексас бил уапсен бидејќи во неговата кола била пронајдена марихуана, но набрзо бил пуштен на слобода. Познатиот рапер често во своите спотови користи марихуана, а општо е познато дека и тој сам често ја користи. Всушност во Калифорнија тој за тоа има и дозвола од својот лекар кој му ја препорачал како терапија, додека во Тексас тој закон не постои.
| | веќе видена | слични

Снуп Дог бил повторно уапссен од страна на американската погранична полиција откако пронашла мала количина марихуана во неговиот автобус во кој патувал на турнеја. Келвин Бродус (40), на јавноста познат како Снуп Дог е уапсен во Тексас поради поседување 15 грама марихуана. Раперот со својата музичка екипа патуваше со автобус, кој бил сопрен на граничниот премин Сиера Бланка. Полициските кучиња ја пронашле марихуаната во корпа за отпадоци. Снуп Дог има медицинска потврда за дозволено поседување марихуана на територијата на Калифорнија, но не и на Тексас. Доколку биде осуден ќе му биде изречена затворска казна од 180 дена. Раперот досега беше неколку пати апсен поради поседување марихуана, и оружје.
| | веќе видена | слични

Американскиот рапер Снупи Дог е уапсен преку викендот поради поседување марихуана, откако се обидел да ја мине мексиканско-американската граница каде го уапсила пограничната контрола. Четириесетгодишниот изведувач и продуцент бил запрен во Сиера Бјанка во сојузната американска држава Тексас, на истото место каде што беше уапсен и кантри пејачот Вили Нелсон поради ситиот прекршок во 2010 година, забележува Reuters наведувајќи го соопштението на американската царина. Бил Брукс, портпаролот на царинската и гранична контрола на САД, изјави дека агентите спроведувале инспекција во автобусот со кој се превезувал Снупи Дог на американско-мексиканската граница источно од градот Ел Пас и почувствувале мирис на марихуана. „Кога службениците извршиле понатамошна истрага, пронајдоа малку марихуана, а раперот го предадоа на шерифот на округот Хадспет“, изјави Брукс. Брукс одбил да каже за кое количество марихуана станува збор и каде била точно пронајдена, но американските медиуми наведуваат дека во прашање е мало ...
| | веќе видена | слични

Раперот Snoop Dogg ќе се соочи со обвинение во Тексас поради неколку џоинти пронајдени во неговиот автобус. Окружниот шериф изјавил дека Келвин Бродус, кој го нарекуваат Dogg, е уапсен поради поседување на марихуана. Сопоред извештајот, полицаецот осетил мирис на марихуана во автобусот и тогаш наредил да се претресе целиот автобус. Не е пронајдена голема количина на марихуана и алкохол, но било сосема доволно за да го уапсат. Бродус признал дека марихуаната е негова и дека немал намера да ја препродава. Набрзо по овој настан раперот изјавил дека има дозвола да користи медицинска марихуана во Калифорнија, бидејќи страда од мигрена и заматен вид.
| | веќе видена | слични
3 копии

Келвин Бродус (40), односно раперот Снуп Дог е уапсен во Тексас поради поседување на 15 грама марихуана. Снуп Дог со својата екипа патувал со автобус за турнеа и застанат е на граничниот пункт „Сиера Бланка“. Полициските кучиња надушкале марихуана, што е пронајдена во корпа за отпадоци. Раперот има дозвола за поседување марихуана во медицински цели во Калифорнија, но не смеел да ја понесе во Тексас, потсетуваат американските медиуми. Доколку биде осуден, му следи казна во траење од 180 дена затвор. Снуп и порано е апсен поради „трева“, а неколкупати и поради поседување оружје.
| | веќе видена | слични
3 копии

Американската погранична полиција го уапси раперот Snoop Dogg откако пронашла мала количина марихуана во неговиот автобус во кој патувал на турнеја. Пејачот и продуцент Snoop Dogg (40) е запрен на истото место кај гратчето Сиера Бланка во Тексас каде кантри пејачот Вили Нелсон е уапсен за поседување марихуана во 2010 година. Портпаролот на царинската и погранична заштита Бил Брукс рече дека агентите во текот на рутинската проверка на автобусот на пејачот на американско-мексиканската граница источно од Ел Пасо, почувствувале мирис на марихуана. Раперот е сослушан во полициска станица, по што е ослободен, но ќе мора да се појави на суд на 20 јануари. Snoop Dogg, кому вистинско име му е Келвин Бродус е апсен и осудуван повеќепати во последните десет години поради поседување марихуана и други наркотици, како и поради користење оружје.
| | веќе видена | слични
2 копии

Познатиот рапер ќе одлежи до 180 дена во затвор, откако поради поседување на дрога беше уапсен. Раперот со вистинско име Келвин Бродус поседувал 15 грама марихуана во моментот кога бил уапсен. Тој и неговиот тим патувале со автобус на турнеја, а биле запрени на граничен премин. Ова не е прв пат Снуп Дог да биде апсен. Најчесто завршува со лисици на рацете, поради поседување на дрога, но проблеми со законот имал и поради поседување на оружје. Курир.Мк
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Интервентната полиција мнападна голем број луѓе што ги преплавија улиците на главниот град на Еквадор, Кито, и го нарекоа нивниот претседател Ленин Морено ...
сите 238 | | | веќе видена

Со почеток во 20:30 часот, ВМРО-ДПМНЕ ќе одржи митинг во Делчево. На истиот се очекува да се обратат лидерот на партијата Христијан Мицкоски и кандидатот за ...
сите 100 | | | веќе видена

На претседателските избори се работи за два концепта, од кои едниот ја носи земјава во рзвиениот свет и е гарант дека тоа така ќе биде за век и веков, а ...
сите 99 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и ДУИ, Стево Пендаровски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека тој е задоволен од последните анкети.-Јас сум ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повторно уапсен Снуп Дог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: