Бумбар

Илјада години стари саркофази откриени на југот на Мексико можат да дадат одговор за исчезнувањето на Маите, изјави археологот кој е одговорен за нивното ...
| | веќе видена

Во 14 часот пред Школка во градскиот парк во Скопје ќе се одржи мал концерт на мирот кој ќе го изведат наши познати музичари, а потоа почнува маршот на мирот ...
сите 48 | | | веќе видена

Холандски научници дојдоа на идеја од земјата во која расте цвеќе и овошје или зеленчук да произведат струја, со цел со неа да може да биде и осветлена. Можеби ...
| | веќе видена

Горан Пандев беше во тимот на Интер што го елиминираше Челзи на “Стемфорд бриџ” во осминафиналето на Лигата на шампиони пред две години, но, овојпат ...
сите 4 | | | веќе видена

Дон Џеоманс, шеф на програмата за следење на објектите во близина на Земјата, објаснил дека мајанскиот календар не завршува на 21-ви декември 2012 година, туку ...
| | веќе видена

next