Виетнам побарал од Светската здравствена организација (СЗО) помош во истрагата која се води околу мистериозна болест која во централните делови на земјата ...
сите 7 | | | веќе видена

По најавите за референдум за промена на името на малото Австриско градче Факинг (Fucking), пресврт "во последен час". Градоначалникот Франц Мендл за медиумите ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонскиот "Американец", од редовите на Монтепаски, по добивањето на престижното признание за најдобар стрелец во тековната сезона во Евролигата, очекувано ...
сите 4 | | | веќе видена

Тренерот на каталонците, по вчерашното "несреќно" загубено прво полувреме од двобојот во полу-финалето на шампионската лига за медиумите истакна дека повеќе не ...
сите 13 | | | веќе видена

Најпрофитабилниот светски производител на мотоцикли, италијанскиот Дукати, за околу 860 милиони евра преоѓа во сопственост на германскиот автомобилски гигант ...
| | веќе видена

Си возам ја така сред Рио Ранчо во Ново Мексико (САД) кога ете ти одеднаш бандера од нигде никаде… Отприлика вака сигурно гласела изјавата на женава која ...
сите 3 | | | веќе видена

Мештаните на малото австриско гратче кое за нивна несреќа на англиски јазик има и повеќе од необично значење, неделава конечно ќе имаат можност да гласаат за ...
сите 4 | | | веќе видена

Водителот на вестите Сајмон МекКој, стана инстант хит на интернет откако е "фатен" како дреме додека чека вклучување во утринската програма. Милиони гледачи ...
| | веќе видена

Спорот на големите технолошки гиганти се чини полека завршува со победа на Apple, па компанијата веќе упатиле предлог за надминување на проблемот до ...
| | веќе видена

Немојте да се изненадите ако ова лето видите облак од прашина над Петроварадинската тврдина, затоа што според досегашните објавени електронски изведувачи, ќе ...
| | веќе видена

Здружението за класична хомеопатија „Деница“- Скопје Ве поканува на уште една средба на тема: Семинарот ќе се одржи во недела, на 11.март, 2012 г. во ...
| | веќе видена

next