Николов удри по Шкендија: Покажавте дека сте мал клуб без историја и ништо зад вас, ЕДЕН Е ВАРДАР!

Откако на крајно недоличен начин фудбалерите на Шкендија вчера ја прославија победата против Вардар, напади кон нив доаѓаат од сите страни. Откако вчера Филип Гачевски го осуди однесувањето на фудбалерите на Шкендија, а посебно на неговиот поранешен соиграч Висар Муслиу, сега со осуда кон Шкенија се јави и уште еден, сега поранешен играч на Вардар. Македонскиот репрезентативец, Бобан Николов кој зимава замина во унгарски Видеотон имаше и тоа што да каже: – Кога Шкендија ќе направи барем малку од тоа што го има ВАРДАР тогаш радувајте се…ама како луѓе… Уште еднаш покажавте со вакво радување дека сте мал клуб кој немате историја и ништо позади вас! Со исклучок на некои играчи од таму, кои без разлика на се’ јас ги почитувам и сум играл и играм со нив! П.С: Почитувајте си ги колегите без разлика во кој клуб играте и покажете барем ‘трошка’ РЕСПЕКТ…Честито Титула !!! И не заборавајте…ЕДЕН Е ВАРДАР !!! Спортски поздрав, напиша Николов на својот Фејсбук прфил. извор: курир.мк
| | веќе видена | слични

Шкендија бие битка за последното место носител во првото квалификациско коло во Лигата на шампионите, а треба да се исполнат три услови. И што е најинтересно, клучот е кај двајца наши репрезентативци, Бобан Николов и Стефан Спировски. Ако Видеотон биде шампион на Унгарија тогаш Шкендија нема да биде носител, бидејќи тимот на Николов има многу подобар рејтинг од Шкендија. И тука битката е драматична, Видеотон е со два бода предност, но ќе игра дерби со Ференцварош на Спировски на петти мај и тој меч може да биде клучен. Вториот услов е Железничар да успее да го претрка Зрински во битка за титулата во БиХ. Моментно Зрински има три бода предност, но му гостува на Жељо во Сараево во сабота. Третиот услов е во Словенија Олимпија или Домжале да биде прваци, а не Марибор. И тука ќе има пресметки меѓу трите главни конкуренти за титулата во Словенија во последните 8 кола. Моментно Олимпија е лидер со три бода повеќе од Марибор и пет од Домжале, екипа за копја играат Агим Ибраими и Зени Хусмани.
| | веќе видена | слични

Во последното дерби оваа сезона на Националната Арена „Филип Втори“, составот на Шкендија триумфираше со 2:3 против Вардар… На тој начин тетовските „црвено-црни“ предводени од тренерот Ќатип Османи се наоѓаат на еден бод од шампионската титула која може да биде обезбедена во следното коло од Првата македонска фудбалска лига (1МФЛ) на домашен терен против Шкупи. Шкендија веднаш после триумфот ја прославија големата победа и на тој начин, иако сеуште неофицијално, ја најави прославата на новата титула, вкупно втора во клупската историја. Освен на теренот, се славеше и во соблекувалната каде што играчите покажале воедно непрофесионализам и упатувале навреди кон фудбалскиот клуб Вардар. Повеќе информации околу тој настан можете да прочитате и погледнете ТУКА Веднаш пристигна реакција од поранешниот член на Вардар, сегашен фудбалер на унгарската екипа на Видеотон огласувајќи се на својот Фејсбук профил: „ Кога Шкендија ќе направи барем малку од тоа што го има ВАРДАР тогаш радувајте се…ама како луѓе… Уште еднаш ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец револтиран од начинот на прослава на победата на тетовскиот прволигаш. Македонија Бобан Николов, екс фудбалерот на Вардар не остана покус а да не реагира на начинот на кој фудбалерите на Шкендија ја прославија победата над бранителот на трофејот во нашиот шампионат, со скандирања „Ајде Вардар пуши ми го к***т“. „ Кога шкендија ќе направи барем малку од тоа што го има ВАРДАР тогаш радувајте се... ама како луѓе... Уште еднаш покажавте со вакво радување дека сте мал клуб кој немате историја и ништо позади вас! Со исклучок на некои играчи од таму кои без разлика на се јас ги почитувам и сум играл и играм со нив! П.С. Почитувајте си ги колегите без разлика во кој клуб играте и покажете барем трошка РЕСПЕКТ... Честито Титула!!! И не заборавајте... ЕДЕН Е ВАРДАР!!! Спортски поздрав “ гласеше неговата порака.
| | веќе видена | слични

Македонија | Шкендија вчера го победи Вардар на арената „Филип Втори“ и дојде само на еден чекор до титулата во македонската Прва лига, ден по мечот во центарот на вниманието е Висар Муслиу... Шкендија со 3-2 го победи најголемиот ривал Вардар, во следното коло треба да не загубат од Шкупи и да ја заверат титулата. Висар Муслиу настапуваше во Вардар во европските квалификации и групата од Лига Европа по што премина во Шкендија. Избори место и во репрезентацијата на Македонија како играч на Вардарци. Вчера му даде гол на Вардар, а по триумфот заедно со останатите негови соиграчи во соблекувалната скандираше „Ајде Вардар пушти ми го к**от“. Голманот на Вардар, Филип Гачевски имаше што да му каже на Муслиу по ваквото непочитување на својот поранешен клуб. „висар муслиу“Те гледам на инстаграм ставаш видео Вардар Вардар пуши ми го к... Не ти е срам, ти си еден голем срам, човек без душа, ти заборави дека Вардар те направи репрезентативец, ти кога дојде во Вардар не си постоел на мапа, срам голем за тебе е што ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот играч на Вардар и актуелен репрезентативец на Македонија, Бобан Николов се огласи по повод контроверзната прослава на фудбалерите на Шкендија.Шкендија ќе биде новиот шампион на Македонија и титулата најверојатно ќе ја завери во престојното коло. Во неделата тетовци го победија Вардар со 3-2 а во соблекувалната играчите скандираа: „Ајде Вардар пуши ми го „к**от“.Видеото не остана во соблекувалната, напротив, на социјалните мрежи го постираа и играчи кои се и репрезентативци на Македонија.Срамното скандирање на фудбалерите на Шкендија наиде на многу критики, се јави и поранешниот играч на Вардар, Бобан Николов.„Кога шкендија ќе направи барем малку од тоа што го има ВАРДАР тогаш радувајте се... ама како луѓе... Уште еднаш покажавте со вакво радување дека сте мал клуб кој немате историја и ништо позади вас! Со исклучок на некои играчи од таму кои без разлика на се јас ги почитувам и сум играл и играм со нив! П.С. Почитувајте си ги колегите без разлика во кој клуб играте и покажете барем трошка ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Шкендија го победи Вардар со 3-2 во вчерашното дерби на националната арена „Филип Втори“ и со тоа само едноставно ја потврди титулата во домашниот шампионат. Тоа не е некое изненаудвање со оглед на случувањата во оваа сезона, но големи реакции предизвика славјето на тетовци и навредливите песни кои ги пееја во соблекувалната. Овие видеа излегоа во јавноста со оглед на тоа што истите беа претставени преку социјалните мрежи, па на истите реакции имаше од играчите на Вардар. Овие информации и настаните по дербито допреа и до репрезентативецот Бобан Николов кој пред неколку месеци токму од нашиот најтрофеен клуб се пресели во Видеотон. Тој ги поздрави тетовци и порача:
| | веќе видена | слични

Останато

,,Пчелите се живи. Ми олесни кога гио видов сателитските снимки , на кои се гледа дека три кошници не се изгорени.” , вели пчеларот Николас Гант. Тој објаснува ...
сите 810 | | | веќе видена

Не стивнува ширењето на морбилите меѓу населението. Прогласена е епидемија на целата територија на земјава, а бројката на заболени е во постојан пораст. Според ...
сите 174 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николов удри по Шкендија: Покажавте дека сте мал клуб без историја и ништо зад вас, ЕДЕН Е ВАРДАР!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: