Шилегов: Дрисла повеќе нема да го загадува воздухот


4 копии
2 копии

При неодамнешната прва инспекциска контрола извршена во изминативе неколку години беа утврдени одредени неправилности за што беше издадено решение од Државниот ...
| | веќе видена | слични

Активистите за животна средина, особено оние кои се гласни кога станува збор за чистиот воздух очигледно не се сериозно заинтересирани за актуелните состојби ...
| | веќе видена | слични

Не дојдовме на отворениот ден на „Дрисла“ оти нѐ поканивте 24 часа пред настанот кој се одржува во работен ден, реагираа дел од невладините организации на ...
| | веќе видена | слични

Со еко-автобус кој не го загадува воздухот, неколкумина новинари денеска беа превезени до местото кое се смета за голем загадувач на воздухот во Скопје и ...
| | веќе видена | слични

Филтерот на печката за согорување медицински одпад во депонијата Дрисла кој требаше да биде поставен на 19 март денес беше пуштен во функција. Скопскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ставањето филтер на една од печките во депонијата „Дрисла“ создаде тензии меѓу Град Скопје и невладините организации чии претставници не дојдоа на Отворениот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села побара премиерот Заев да поднесе оставка и веднаш да се формира експерстка влада, по бегството на експремиерот ...
сите 248 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 178 | | | веќе видена

СЈО понудило – судот прифаил подолга листа на сметки кои веќе се замрзнати, 1ТВ дознава дека станува збор за 5 сметки од поголемите банки во државата. Додека ...
сите 281 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 96 | | | веќе видена

Обвинителката од тимот на Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова побара да му се суди во отсуство на поранешниот премиер Никола Груевски кој викендов ...
сите 188 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 84 | | | веќе видена

Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов: Дрисла повеќе нема да го загадува воздухот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: