Продолжен рокот за пријавување за обуката за оџачари


7 копии
14 копии

За само два месецa откако започна да се спроведува како пилот проект во општините Гостивар, Струмица и градот Скопје, во Младинската гаранција се вклучиле ...
| | веќе видена | слични

„Гаранцијата за млади, една од клучните мерки во Планот за живот и Програмата на Владата започна да дава реални и конкретни резултати.За само два месецa откако ...
| | веќе видена | слични

 Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска на денешниот отворен ден со млади невработени лица, што се одржа во Струмица истакна дека  програмата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За два месеца во Програмата „Гаранција за млади“ се вклучени 700 лица во општините Струмица, Скопје и Гостивар, каде се реализира оваа програма како пилот ...
| | веќе видена | слични

Во насока на промовирање на целите и можностите што ги нуди проектот Гаранција за млади, министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска ќе се обрати ...
| | веќе видена | слични

Во првите два месеци 123 млади лица се вработиле преку пилот проектот „Гаранција за млади“, кој се спроведува во три општини во Македонија, соопштија од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

СДСМ треба јасно да каже дали имало грчка дипломатска интервенција после интервјуто на Зоран Заев или не? Дали тиражниот Екатимерини лаже кога вели дека откако ...
сите 157 | | | веќе видена

Конечно никој повеќе во светот нема да не спори, нема да не навредува и нема да не понижува. Никогаш повеќе ФИРОМ. Веќе сме Македонци со македонски народ, ...
сите 129 | | | веќе видена

Ако Мицкоски нема план за бојкот, има ли план ЗА европската иднина на Македонија? Македонија сега слободно дише и има еден план, стратешки план за влез во НАТО ...
сите 318 | | | веќе видена

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 242 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 40 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжен рокот за пријавување за обуката за оџачари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: