Поповски призна дека владата не може да се справи со аерозагадувањето


2 копии

Не постои магично стапче загадувањето на воздухот да се реши преку ноќ, појасни Роберт Поповски, при вчерашното гостување на емисија на МРТ. Поповски за да ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Проблемот со аерозагадувањето 11 години беше игнориран од ВМРО-ДПМНЕ, партијата којашто ја интересираа само криминали и лични богатења. Зголемувањето на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Проблемот со загадувањето на воздухот 11 години беше целосно игнориран од власта на ВМРО-ДПМНЕ која не презеде ништо, затоа што мислеше како на криминален ...
| | веќе видена | слични

Зголемувањето на загадувањето на воздухот во овие 11 години е резултат токму на такво криминално однесување, не водејќи никаква грижа за здравјето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Загадувањето на воздухот беше 11 години игнорирано, ВМРО-ДПМНЕ не презеде ништо, сега сите институции се активно вклучени во решавање на проблемот, реагираат ...
| | веќе видена | слични

Светлана Станојковска, еколошки активист од Пробиштип смета дека властите без изговори треба да преземат повеќе мерки за да се намали загадувањето на воздухот. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како никогаш досега се содвива масовна здружена акција против загадувањето, проблем оставен од криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ ја загади ...
| | веќе видена | слични
6 копии

ВМРО-ДПМНЕ ја загади Македонија и со своите криминални, расипнички и неодговорни политики директно придонесе Скопје да стане еден од најзагадените градови во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 172 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

До четврток во попладневните часови ќе се задржи променливо и нестабилно време со честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на ...
сите 164 | | | веќе видена

По топлотниот бран изминатите денови, новата работна недела во гостиварскиот регион носи дестабилизација на времето, пад на дневната температурата и врнежи. ...
сите 173 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 80 | | | веќе видена

Довербата во процесот на проширување на ЕУ ќе настрада ако не почнат веднаш преговорите за пристапување на Северна Македонија и Албанија, изјави на ...
сите 146 | | | веќе видена

Годинава фестивалот, кој се одржуваше под мотото „Ова е наше време, време за театар“, понуди и придружна програма, како и промоции на театарска и театролошка ...
сите 53 | | | веќе видена

Успехот на најновата серија HBO, “Чернобил”, резултираше со зголемен број на туристи.Уништениот и напуштен град е се повеќе привлечен за туристите, но сега ...
сите 59 | | | веќе видена

Главните сојузници на САД ја притиснаа администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да дадат поконкретни докази со кои ќе може точно да се поврзе ...
сите 111 | | | веќе видена

Близок соработник на бугарскиот вицепремиер Красимир Каракачанов вели дека сите луѓе што живеат на потегот од Охридското езеро до Несебар и Варна се ништо ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поповски призна дека владата не може да се справи со аерозагадувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: