Неуспех на популистите во Италија

2 копии

Новиот италијански министер за внатрешни работи и лидер на десничарската Лига, Матео Салвини, кој во неделата беше на Сицилија за да ја промовира својата ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Новата италијанска влада ќе ја измени реформата на пазарот на трудот воведена од претходната администрација, изјави денеска италијанскиот министер за труд и ...
| | веќе видена | слични

Новиот италијански министер за внатрешни работи Матео Салвини, изјави во неделата дека островот Сицилија „нема да биде бегалскиот камп на Европа“. Челникот на ...
| | веќе видена | слични

Новиот италијански министер за внатрешни работи и лидер на "Лига", Матео Салвини, им порачал на мигрантите дека е време да си одат од Италија. "Бесплатното ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неуспех на популистите во Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: