ФОКУС НА ДЕНОТ: Ново Јавно обвинителство - Русковска неприфатлива за ВМРО- ДПМНЕ


* РУСКОВСКА: Во понеделник очекувам вештачењето на телефонот на Катица да биде готово Јавнотото обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во ...
| | веќе видена | слични
14 копии

ВМРО-ДПМНЕ бараат детална истрага за скандалот со наредбата на Катица Јанева за форензичко бришење на податоци од компјутерите во СЈО. Велат дека, ова само ја ...
| | веќе видена | слични

Дали Обвинителството за организиран криминал и корупција ќе ги проверува наодите дека специјалната обвинителка Катица Јанева побарала од вработените во ИТ – ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска излезе со реакција по вчерашните вести дека Катица Јанева побарала форензичко бришење на компјутерите во СЈО. – Замислете ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По демантот од СЈО дека Катица Јанева побарала од вработените во ИТ-секторот да спроведат т.н. „форензичко бришење“ на компјутерите во Специјалното јавно ...
| | веќе видена | слични

Нема никаква наредба за бришење или уништување на какви било податоци од компјутерите на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), а активностите на ИТ службата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По вчерашното верификување на мандатите на новите пратеници започна „трката“ за формирање на Влада. Ако се' оди според Уставот претседателот на државата Стево ...
сите 566 | | | веќе видена

Ова е Бејрут по силната експлозија во која загинаа најмалку 100 луѓе, а повредени се повеќе од 4.000. Околу 300.000 луѓе останаа без дом. Причинетата штета во ...
сите 265 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО ...
сите 40 | | | веќе видена

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Ново Јавно обвинителство - Русковска неприфатлива за ВМРО- ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: