ГШ на Русија: Само 22 ракети од вкупно 105, истрелани од САД и сојузниците, погодиле објекти во Сирија


Руски експерти открија траги од удари на 22 ракети на САД и сојузниците врз објекти во Сирија на 14 април, од вкупно 105-те испукани од американските воени ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Сириските власти потврдија дека во текот на ноќта биле ракетирани воени и државни објекти во близина на градовите Хама и Алепо, но се уште немаат информации ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
4 копии
3 копии

Сириската војска соопшти дека синоќа ракети погодиле неколку воени бази во провинциите Хама и Алепо. Иранската агенција Исна објавила дека се убиени најмалку ...
| | веќе видена | слични

Од сириската армија објавија дека синоќа повторно биле бомбардирани неколку нејзини воени бази, поточно во околината на Алепо и Хама. Се шпекулира дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сириската армија објави дека синоќа повторно биле бомбардирани неколку нејзини воени бази, поконкретно во околината на Алепо и Хама. Експлозиите биле толку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

Според одлуката која ја донесе Министерот за финансии, Драган Тевдовски, тој го поддржува решението за пензионерите кои немаат дополнителни приходи да се ...
сите 55 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 123 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГШ на Русија: Само 22 ракети од вкупно 105, истрелани од САД и сојузниците, погодиле објекти во Сирија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: