Во винаријата „Стоби“ одржан мини саем за макро и мали компании од сите региони во Македонија

2 копии

Во винаријата „Стоби“ денеска во Градско се одржа мини саем за макро и мали компании од сите региони во Македонија. Центарот за развој на претприемачи и ...
| | веќе видена | слични

Во винаријата Стоби, Градско, Проектот на УСАИД за микро и мали претпријатија, кофинансиран од Владата на Швајцарија, имплементиран од Центарот за развој на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Два дена по катастрофалниот земјотрес во Мексико, при што загинаа најмалку 230 лица, спасувачките тимови воспоставија контакт по телефон со деца затрупани под ...
сите 224 | | | веќе видена

Доколку Северна Кореја изврши тестирање на хидрогенска бомба во Тихиот Океан, тоа ќе биде „промена на играта“ и САД ќе го третираат сериозно, но не веруваат ...
сите 338 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во винаријата „Стоби“ одржан мини саем за макро и мали компании од сите региони во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: