(ФОТО) Се појавиле голи фотографии од Тајгер Вудс и Линдси Вон

Линси Вон и Тајгер Вудс,во светот на славните, се најновите жртви на хакерски напад. Нивни разголени фотографии се објавени на страницата Celeb Jihad откако хакерите упаднале во мобилниот на славната скијашката. Во нејзиниот мобилен апарат пронашле голи фотографии од Тајгер Вудс, кои и ги испраќал додека се забавувале, а неговата адвокатка се заканила со тужба ако неговите фотографии веднаш не се отстранат. Вудс и Вон се забавувале од 2013. до 2015. година. Освен од нив, на страницата се објавени приватни фотографии од глумицата и пејачка, Кетрин МекФи, манекенката Стела Максвел, глумицата и пејачка Мајли Сајрус и глумицата Кристен Стјурат. Во последно време хакерските напади во Холивуд се се’ почести.
| | веќе видена | слични
3 копии

"Спортската" вест на денот доаѓа од САД, поточно од веб странта "Celebrity Jihad", кој обелоденил жешки фотографии од славните американски спортисти Тајгер Вудс и Линдзи Вон, од времето кога биле во врска. Порталот TMZ пренесува дека Вудс веќе ангажирал адвокати да реагираат со тужби кога фотографиите ќе го "видат" светлото на денот, што во меѓувреме се случило, а слични акции веројатно ќе преземат и уште неколку познати личности чии телефони биле хакирани, а фотографиите излегле во јавност. Меѓу нив се и Мајли Сајрус, Кристен Стјуарт и Стела Максвел. Сепак да се задржиме на Вон...Станува збор за фотографии кои познатата американска скијачка му ги праќала на Вудс во времето на нивната најголема љубов. Споменатиот сајт објавил и видео од Линдзи Вон од када.
| | веќе видена | слични

Поминаа неколку месеци од апсењето на голф легендата Тајгер Вудс кој беше пронајден од полицијата заспан зад волан паркиран на страна од експресен пат во Флорида. Но, воопшто јавноста не беше изненадена толку од веста, колку што беше изненадена од фотографијата и видеото од апсењето на Вудс, на кое изгледа невобичаено збунето и тотално непрепознатливо. Подоцна, тој во отворено писмо до јавноста објасни дека целата ситуација се случила оправдано зошто користел лекарства кои за за време на возењето му предизвикале неочекувана реакција, од која и тој бил изненаден. Тој тогаш потенцираше дека воопшто не конзумирал алкохол. Но, сето тоа како да му беше малку, па фалеше уште нешто да му се случи во животот, за целосно да го ,,потопи” неговиот лик во јавноста. Најново нешто што излезе деновиве во јавноста се голите фотографии, благодарение на хакерскиот напад на неговиот телефон и на телефонот на поранешната девојка Линдзи Вон. Содржината на сликите е експлицитна и е наменета само за возрасни (18+). Можете да ја ...
| | веќе видена | слични

Фотографиите се украдени од телефонот на Тајгер Вудс во периодот додека познатата спортска двојка беше во врска, а хакерите не губеа време и истите ги објавија. Во прашање се фотографии кои претходно ги сликала Вон и потоа му ги праќала на Тајгер во времето кога цветаше нивната љубов. На фотографиите и двајцата се како од мајка родени.
| | веќе видена | слични

Дека атрактивните спортистки ширум светот често сакаат да ги покажат своите атрибути добро е познато. Дека на тој начин се привлекуваат и повеќе обожаватели е сосема јасно, но сепак разголена фотографија на атрактивната американска скијачка Линдзи Вон го изненади и шокираше спортскиот свет. Дел од спортската јавност смета дека таа фотографија намерно е пуштена по интернет светот од самата Вон, додека дел потенцира, како и во некои други случаи од светот на познатите, дека е украдена од нејзиниот мобилен телефон од страна на нејзини пријатели а потоа продадена на најтиражните таблоиди во САД… како и да е, разголената Линдзи Вон веќе е вистинска атракција по социјалните мрежи.
| | веќе видена | слични
2 копии

Голите фотографии на светската шампионка во скијање Линдзи Вон и нејзиното поранешно момче - голферот Тајгер Вудс, стигнаа до јавноста. Фотографиите се украдени од телефонот на Тајгер Вудс во периодот додека познатата спортска двојка беше во врска. Во прашање се фотографии кои претходно ги сликала Вон и потоа му ги праќала на Тајгер во времето кога цветаше нивната љубов. На фотографиите и двајцата се како од мајка родени, Сајтот на кој се наоѓаат фотографиите објави и видео од Вон во када. Содржината не е наменета за лица помлади од 18 години и содржат еклсплицитен материјал. Може да ги погледнете ТУКА.
| | веќе видена | слични

Последни во низата познати ѕвезди кои беа мети на хакерите се светски познатата скијачка Линдзи Вон и нејзиното поранешно момче, голферот Тајгер Вудс. Во јавноста излегоа фотографии на кои Вон, покажува буквално се, а истите биле наменти за Вудс кој исто така и возвраќал на фотографиите. Овие фотографии хакерите успеаа да ги извлечат од компјутерот и телфонот на Вон и не пропуштија да се пофалат во јавноста. Поради сето ова Вон и Вудс се заканија со тужба кон страницата која ги објави овие фотграфии, пишува Спортски.мк. Нецензурираните фотографии од познатата скијачка и голферот можете да ги видите TУКА 18+
| | веќе видена | слични
2 копии

На сајт за порнографски содржини се појавија голи фотографии од Тајгер Вудс и неговата поранешна девојка Линдзи Вон, двајцата во провокативни пози, без воопшто облека на себе. Според американските таблоиди, голферот спорните фотографии ѝ ги праќал на Линдзи, а тие протекле во јавноста откако мобилниот ѝ бил хакиран. Скијачката го потврдила тоа и додала дека ќе поднесе тужба. Интимата е нарушена и на Мајли Сајрус, која на приватната фотографија е заедно со некогашната девојка Стела Максвел. На мета на хакерите била и Кристен Стјуарт, чии разголени фотографии исто така се објавени.
| | веќе видена | слични
2 копии

Станува збор за фотографии на кои познатата американска скијачка му ги испратила на најдобриот голфер Тајгер Вудс во време на нивната врска, а исто така и тој на неа на кои јасно може да се забележи неговата "машкост" "Спортската" вест доаѓа од Соединетите Американски Држави, поточно од "Celeb Jihad", која ги откри "жешките" фотографии на познатите американски спортисти, голферот Тајгер Вудс и скијачката Линдзи Вон, од времето кога беа во врска. Порталот ТМЗ објави дека Вудс веќе ангажирал адвокати да реагираат на тужбите штом фотографиите "ја видоа" светлината на денот. Големиот број на фотографии кои почнаа да кружат во јавноста наводно се превземени од неколку познати личности, чии телефони се "хакирани". Меѓу лицата за кои се сомнева дека имаат значаен удел во објавата на овие фотографии се Мајли Сајрус, Кристен Стјуарт и Стела Максвел. Станува збор за фотографии на кои познатата американска скијачка му ги испратила на најдобриот голфер Тајгер Вудс во време на нивната врска, а исто така и тој на неа на ...
| | веќе видена | слични

Во преден план се „порно“ фотографиите на голата Линдзи кои таа му ги испраќала на Вудс додека тие биле во љубовна врска, во времето на најголемата љубов. На фотографиите Линдзи и Тајгер се како од мајка родени –голи и во експлицитни пози. Фотографиите може да ги погледнете на сајтот за возрасни Celeb Jihad". Според американскиот портал „ТМЗ“ Тајгер Вудс веќе ангажирал адвокати да реагираат со тужби веднаш што фотографиите „излезат“ во јавност , што во меѓувреме се случи. Слични активности сигурно ќе преземат уште неколку познати лучности чии телефони исто така  се „хакирани“. Меѓу нив се Мајли Сајрус, Кристен Стјуарт и Стела Максвел. 
| | веќе видена | слични

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ФОТО) Се појавиле голи фотографии од Тајгер Вудс и Линдси Вон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: