Доаѓа циклон Флоријан: Невреме од северозапад се движи кон Македонија


2 копии

Уште од оваа ноќ од запад и од северозапад облачноста ќе започне да се зголемува па веќе во текот на утрешниот ден (вторник) уште во претпладневните часови во ...
| | веќе видена | слични
17 копии
3 копии
2 копии
2 копии
15 копии
5 копии
2 копии

Оваа ноќ температурите на воздухот ќе бележат тенденција на понатамошен пад и истите ќе бидат прилично есенски и до утрешното средочно утро минималните ...
| | веќе видена | слични

Силното невреме што вчера попладне ја зафати Пелагонија, 100% го уништи тутунот. Жителите на прилепските села Мало и Големо Коњари не паметат вакво невреме. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Близу 1.000 земјоделски семејства од Прилепско на преку 600 хектари претрпеа огромни штети од вчерашното невреме што ги зафати атарите на прилепските села Мало ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бремена жителка на Шри Ланка се саморазнесе откако локални полицајци влегоа во нејзиниот дом со цел да го претресат во врска со терористичките напади на ...
сите 515 | | | веќе видена

Реакциите за клетвите на Реисот Сулејман Реџепи не стивнуваат. Откако рече дека посакува да почине судијката која го потпиша решението за смена на поглаварот, ...
сите 396 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 352 | | | веќе видена

Оваа генерација политичари го остварува сонот за членство на земјата во НАТО и ЕУ, рече Стево Пендаровски вечерва од Прилеп. „Во очи на вториот круг за ...
сите 179 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 361 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доаѓа циклон Флоријан: Невреме од северозапад се движи кон Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: