Ја менува традицијата: Кога ќе се роди нејзин брат или сестра, двегодишната принцеза Шарлот ќе влезе во британската историја!!!


Малечката Шарлот и’ не е свесна за тоа, но влегува во историјата. Имено, во 2013. година била донесена одредба со која се менува дотогашната линија за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И покрај тоа што се претпоставуваше дека Кејт Мидлтон треба да се породи после 20-ти повој месец судејќи според она што деновиве се случува пред болниИ покрај ...
| | веќе видена | слични

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон ја чуваат прилично добро приватноста кога станува збор за нивното семејство - се додека не е задолжително некое нивно кралско ...
| | веќе видена | слични

Како што пишуваат британските медиуми принцот Вилијам случајно го откри полот на детето кое се очекува да се роди овој месец. Имено принцот Вилијам се пошегува ...
| | веќе видена | слични

 Изминативе неколку месеци во фокусот на медиумите е , па детали околу третата бременост на Кејт Мидлтон речиси и да не знаеме. Април е месецот кога треба да ...
| | веќе видена | слични

Светската јавност со голем интерес следи се околу раѓањето на третото кралско бебе кое треба да се роди, според докторските прогнози на 23 април. Полот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на оваа хунта на власт. Со ...
сите 404 | | | веќе видена

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 253 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 357 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 124 | | | веќе видена

Буџетот кој криминогената власт го предлага за 2019 година е мегаломански, расипнички и дополнително ќе ги осиромаши граѓаните на Република Македонија. Ова ...
сите 224 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ја менува традицијата: Кога ќе се роди нејзин брат или сестра, двегодишната принцеза Шарлот ќе влезе во британската историја!!!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: