Повисоки проценки на германскиот раст во 2018 и 2019 година

5 копии
2 копии

Германија има потреба од повеќе странски работници за да го одржи растот во својата економија и просперитет. Студијата на германскиот Институт за економија ...
| | веќе видена | слични

Германија ќе мора да ангажира поголем број странски работници за да може да го одржи темпото на стопанскиот раст и просперитет, покажуваат податоците од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерската средба во скратен формат, во состав на претседателите на СДСМ, ДУИ, ВМРО-ДПМНЕ и едно од крилата на Беса, Зоран Заев, Али Ахмети, Христијан Мицкоски ...
сите 275 | | | веќе видена

Тајландската воена влада сака да контролира како филмовите ќе го прикажуваат искушението на младите фудбалери и нивното херојско спасување од поплавената ...
сите 110 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо ја прифати спогодбата, за затајување на данок во Шпанија доби две години условна затворска казна, а на Шпанија ќе и искешира 13,5 милиони ...
сите 218 | | | веќе видена

Судија на претходна постапка при Основен суд Скопје еден-Скопје постапувајќи по предлог на ОЈО Скопје за определување мерка притвор за осомничените Б.Б и С.Д ...
сите 97 | | | веќе видена

По четиричасовната средба на лидерите на четирите најголеми парти од која тие излегоа без да откријат многу детали, денеска ВМРО-ДПМНЕ соопшти дека останува ...
сите 145 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ реагира на соопштението на СДСМ.„Лажењето и манипулациите се препознатливи за СДСМ и нивниот лидер Зоран Заев. Нема една реченица која СДСМ ќе ја ...
сите 132 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повисоки проценки на германскиот раст во 2018 и 2019 година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: