Алијансата за Албанците не ја исклучува можноста за соработка со ВМРО ДПМНЕ

Алијансата за Албанците, едногодишното владеење на, како што ја нарекоа коалицијата СДСМ и ДУИ, го оценија како неуспешно. Дадоа бројни забелешки за реформите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со срдечна честитка лидерот на ДУИ Али Ахмети си посака уште многу децении опстојување на партијата. „Оваа 16-та годишнина ја наоѓа Демократската Унија за ...
| | веќе видена | слични

По повод 16-годишнината од основањето на Демократската унија за интеграција вчера со свое јавно писмено обраќање се огласи лидерот на партијата Али Ахмети кој ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Претседателот на Демократската унија за интеграција (ДУИ), Али Ахмети, денеска преку објава на својот официјален фејсбук профил упати честитка по повод ...
| | веќе видена | слични

Денеска се одбележува 16-годишнината од основањето на Демократската унија за интеграција. „Оваа годишнина ја наоѓа ДУИ со завиден биланс – со 12 последователни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас успеа да го подобри имиџот во меѓународната заедница и да изврши притисок врз политичките противници, благодарение на ...
сите 347 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Речиси пет и пол часа траеше расправата на Комисијата за национална одбрана и надворешни работи во грчкиот парламент за нацрт закон според кој се ратификува и ...
сите 117 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 188 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако се врати Кина, во строго чувана тајност пристигнала во Србија, поради работни обврски . Видена е за прв во јавноста кога излегувала од автомобил за ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алијансата за Албанците не ја исклучува можноста за соработка со ВМРО ДПМНЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: