Ѓорѓи Филипов поднесе кандидатура во СДСМ


2 копии
2 копии

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов најави дека ќе се кандидира за претседател на државата на партискиот оглас на СДСМ, со што е првиот нивен кандидат кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дипломатот Ѓорѓи Филипов соопшти дека денеска ќе се пријави на огласот на СДСМ за избор на кандидат за претседател на Македонија на конкурсот на СДСМ. ...
| | веќе видена | слични

Ѓорѓи Филипов, екс амбасадорот на Македонија во неколку земји, е новиот кандидат за претседател од редовите на СДСМ. Филипов во минатото беше амбасадор на ...
| | веќе видена | слични

Нова пријава на отворениот повик на СДСМ за избор на претседателски кандидат, станува збор за поранешниот амбасадор на Македонија, Ѓорѓи Филипов.Филипов досега ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поранешниот македонски амбасадор во Германија, Д-р Ѓорѓи Филипов, е првиот кој во јавноста објавува дека ќе поднесе апликација за избор на кандидат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот амбасадор на Македонија во Берлин и Виена, Ѓорги Филипов денеска ќе се пријави на отворениот повик на СДСМ за избор на претседателски кандидат. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот македонски амбасадор Ѓорѓи Филипов најави дека денеска ќе поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ. -Почитувани новинари и медиумски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот македонски амбасадор во Германија Ѓорѓи Филипов утре ќе поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ. Тој преку соопштение до јавноста ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гостиварската локална самоуправа изрази благодарност до жителите на селото Ласкарце, до медицинскиот персонал и до сите оние кои на било кој начин помогнале во ...
сите 263 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Во саботата наутро почина уште еден, 39-годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ), подлегнувајќи им на повредите ...
сите 196 | | | веќе видена

Со средба со лидерот на ДУИ Али Ахмети, премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска ќе ги продолжи разговорите со коалициските партнери за изнаоѓање заеднички ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорѓи Филипов поднесе кандидатура во СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: