Кај скопски дилер откриени амфетамини, хашиш и марихуана

2 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривична пријава против Б.А. (17) од село Голем Папрадник поради постоење основи на сомнение ...
| | веќе видена | слични

Поднесена е кривична пријава против 17-годишниот Б.А. од село Голем Папрадник, кој барал пари од малолетничка за да не објави експлицитни фотографии. Ова го ...
| | веќе видена | слични

Седумнаесетгодишен жител на селото Голем Папрадник заработи кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“ – соопшти ...
| | веќе видена | слични

Дебарската полиција поднесе кривична пријава против 17-годишник од село Голем Папрадник поради сомнение дека ја уценувал поранешната девојка, исто така ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
4 копии

Полицијата открила пакети со лекови во багажник на автомобил на косовски државјанин кој бил запрен на обиколницата во Скопје кај Радишани. Според информациите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претставник на извршната власт, ниско во хиерархија, денес призна дека знаел дека ќе има истрага уште таа пред да почне во ЈО.... А замислете што знаат тие ...
сите 332 | | | веќе видена

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 161 | | | веќе видена

Адвокатката на Катица Јанева, Ирена Фрчкоска во вечерашното гостување во емисијата 360 Степени најави дека одбраната најверојатно ќе бара снимките кои ги ...
сите 331 | | | веќе видена

Иако сериозните мажи покрај себе сигурно сакаат амбициозна и зрела партнерка, повеќето од нив стравуваат од жените кои се родени во овој хороскопски знак. ...
сите 41 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Свети Николе. Преубав град, но со малку останата надеж дека може да биде подобро, вели ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кај скопски дилер откриени амфетамини, хашиш и марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: