Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје


10 копии

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за недозволено изработување, држење и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Берово поднесе кривична пријава против А.К.(17) од Берово поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Шестотини парчиња оружје и 400 килограми дрога беа запалени денеска во печката на „Еуро-никел индустри“ во Кавадарци. Настанот беше во организација на МВР, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По повод 9-ти Јули, Меѓународниот ден за уништување на огненото оружје во погоните на Еуроникел индустри во Кавадарци беа уништени оружје и наркотични дроги ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го следеше уништувањето, а во изјава за медиумите рече дека МВР бележи зголемена ефикасност во откривањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Синдикатот на културата велат дека го чекаат владиното образложение за нејзиното разрешување. Одлуката според нив е изненадувачка, како и тоа дека таа доаѓа ...
сите 89 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Охрид, Константин Георгиевски е уверен дека до следната сесија во февруари Охридскиот регион ќе ја надмине опасноста да биде ставен ...
сите 218 | | | веќе видена

Турските научници предупредуваат за опасноста од нови силни земјотреси што го загрозуваат Истанбул и реонот на Мраморно море, пишува денеска турскиот весник ...
сите 156 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: