Павлопулос го прифати предлогот на Ципрас да распише предвремени парламентарни избори


12 копии

Претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос, попладнево, на средба со грчкиот премиер, Алексис Ципрас во претседателска палата го прифати предлогот на Владата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Грција, Прокопис Павлопулос, го распушти грчкиот парламент и најави предвремени парламентарни избори кои ќе се одржат на 7-ми јули. Според ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер Алексис Ципрас ја започна предизборната кампања за престојните парламентарни избоир, барајќи од гласачите да и овозможат на неговата левичарска ...
| | веќе видена | слични
5 копии
21 копии

Грчкиот премиер Алексис Ципрас ќе побара распуштање на Парламентот и објавување предвремени парламентарни избори кои треба да се одржат на 7 јули. Ваквата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 97 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 358 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Павлопулос го прифати предлогот на Ципрас да распише предвремени парламентарни избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: