Едногласно одобрена Итната солидарна помош од Скопје за Грција

4 копии

Пожарите во грчкото туристичко место место Мати кај Атина ги молбилизира македонските граѓани, кои се уште донираат финансиски средства за помош на загрозените ...
| | веќе видена | слични

Македонските уметници донираа околу 70 дела, во рамки на иницијативата „Донирај уметност“ на графичкиот дизајнер и активист Зоран Кардула. Иницијативата ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Атина Јоргос Каминис му се заблагодари на градоначалникот Петре Шилегов за помошта која Град Скопје ја даде на Атина по катастрофалните ...
| | веќе видена | слични

Македонските уметници донираа околу 70 свои уметнички дела, кои во знак на солидарност ќе бидат испратени во Атина, по пожарот на 24 јули во Атика во кој ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Скопје беше организирана нова хуманитарна акција за настраданите во катастрофалниот пожар во Грција. Отворени се неколку пунктови во средните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Судските служби во текот на денешниот ден прават нови обиди да го достават решението на Кривичниот совет, со кое се одбива жалбата против решението на судија ...
сите 328 | | | веќе видена

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 135 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

Ако партијата било кого лично навредила и ако некој се почувствувал навреден тогаш еве во име на партијата сега се извинувам, рече Игор Јанушев, генерален ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Едногласно одобрена Итната солидарна помош од Скопје за Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: