Гордана Јанкуловска стана мајка


2 копии
2 копии

Вкупно 81 година и шест месеци денеска судот пресуди за обвинетите за обид за убиство на пратеникот Зијадин села. Никола Војминовски доби 13 години и шест ...
| | веќе видена | слични
10 копии
13 копии

Основниот суд Скопје 1 денеска го одложи судското рочиште за случајот „Монструм“. На рочиштето требаше да се сослуша заштитениот сведок заведен како Е1, но ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради немање технички услови за сослушување на сведокот со скриен идентитет, Основниот суд Скопје 1 за 11 јули го презакажа судењето за случајот „Монструм“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кабинетот на претседателот Ѓорге Иванов соопшти дека се злоупотребува Претседателот на Република Македонија и ги негира изнесените наводи во службената белешка ...
сите 310 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 309 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 217 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 170 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 250 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 77 | | | веќе видена

Унгарската влада вели дека експремиерот на Македонија, Никола Груевски, кој е осуден на две години затвор, побарал азил поради закани за неговиот живот и ...
сите 469 | | | веќе видена

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гордана Јанкуловска стана мајка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: