Ерик Трамп вели дека тие што го опструираат татко му не се токму


Синот на американскиот претседател Доналд Трамп, Ерик, во вторникот ја разбесни јавноста изјавувајќи дека, според него, демократите не се токму затоа што ја опструираат агендата на татко му, пишува „Хил“. - Никогаш не сум видел ваква омраза. За мене, тие луѓе не се токму. Многу жално. Нема морал, моралот го фрлија низ прозорец, а ние како земја заслужуваме многу повеќе од ова. Гледајте ја Демократската партија, тие имплодираат. Тие станаа опструкционисти затоа што немаат сопствена порака - изјави Ерик Трамп во шоуто на Шон Ханити на „Фокс њуз“ . Ханити го најави видеосегментот жалејќи се дека мејнстрим-медиумите шират неосновани теории на заговор за Русите и дека демократите се во потрага на каков било доказ за заговор алудирајќи притоа на истрагата за врските на претседателската кампања на Трамп со Kремлин. Освен тоа, Ерик Трамп го критикува и водството на Демократскиот национален комитет (ДНЦ), без директно да го именува неговиот претседател Том Перез. - Видете го шефот на ДНЦ, кој е тотален лудак. Нема ...
| | веќе видена | слични

Неколку од најголемите автомобилски концерни, кои беа критикувани од страна на Доналд Трамп, се здружија со цел да ја како велат покажат „другата страна“.Всушност, компаниите Toyota, Volkswagen, Kia, Nissan, Honda … почнуваат масовно со рекламна ТВ кампања, која е насочена против новиот американски претседател. Видео рекламата ќе биде објавена во рамките на еден месец токму во омилените ТВ канали на Трамп, MSNBC и Fox News. Таа е направена во стилот на предизборната кампања на Роналд Реган од 1984 година, каде се зборува за слободна трговија и отворен пазар.Прашањето што се поставува и е очигледно е насочено кон Трамп е: Зошто треба да се враќаме во времето на слаба конкуренција и недостаток на избор од страна на клиентите? Ќе потсетиме дека Трамп е цврсто против странските брендови и дел од домашните, оние кои имаат производство во Мексико, а директно ги обвини VW за „валкана игра“.Автоплус
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешниот 14 јуни роденден слави еден од највлијателните мажи во светот – претседателот на САД Доналд Трамп. Тој е роден во 1946 година во Квинс, Њујорк. Се прослави како бизнис магнат, автор и медиумска личност. Трамп е претседател и извршен директор на “Трамп Организејшн”, основач на “Трамп Ентертејмент Ризортс” – организација која раководи со многубројни казина и хотели во целиот свет. Трамп има стандарден начин на живот и манири, кои го потврдуваат како славна личност и статус, со растечки успех на неговото реално шоу . Во ноември 2016 година е избран за 45-от претседател на САД. Еве некои интересни моменти за Доналд Трамп: Новиот американски претседател е четвртиот од петте деца на Фред Трамп – богат градежен претприемач, чие бизнис седиште е во Њујорк. Имено, под влијанието на татко му Доналд го започнал својот бизнис. Сите негови баби и дедовци се родени во Европа. Од страна на својот татко тој има германски корени, а од страната на мајка си – шкотски. Откако дипломирал бизнис-училиште на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народните избраници од редовите на Демократската партија го обвинуваат претседателот на САД дека ги затаил исплатите за него од странски влади преку неговата бизнис империја. Тоа е повреда на уставот, велат тие. Станува збор за пари од странство, кои се влеваат во глобално активната биснис групација на Доналд Трамп. Околу 200 пратеници од Демократската партија во американскиот Конгрес потпишаа тужба против американскиот претседател Доналд Трамп поради, како што наведуваат, примања исплати од странски влади преку своите компании. Тие го обвинуваат Трамп за кршење на уставот и и примање подароци без согласност на Конгресот. Ова е најголем број на сенатори и конгресмени во историјата кои тужат еден претседател на САД. Слични тужби поднесуваат и државни службеници и бизнисмени. Белата куќа ги отфрла обвинувањата. Портпаролот Шон Спајсер рече дека зад тоа стојат политички и партиски причини. Министерството за правда не ја коментираше оваа тужба, но порано наведе дека е неуставно да се тужи претседателот во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Црногорскиот премиер Душко Марковиќ изјави дека му е благодарен на американскиот претседател Доналд Трамп за туркањето во текот на неодамнешниот самит на НАТО во Брисел, додека се пробиваше до генералниот секретар на алијансата, Јенс Столтенберг. „Пред овој инцидент се сретнав со претседателот Трамп, се ракувавме, разговаравме, му се заблагодарив за поддршката. Тој инцидент нема никаква врска директно со мене како премиер на Црна Гора бидејќи јас бев во групата лидери, а Трамп само сакаше да се приближи до Столтенберг. Тоа е тоа“ – изјави Марковиќ во интервју за „Политико“. Иако е свесен дека медиумите го карактеризирале потегот на Трамп како туркање, за Марковиќ тоа е само мал инцидент. „Благодарен сум му на Трамп за тој инцидент бидејќи нè направи познати. Ја направи Црна Гора позната ширум светот“ – додаде црногорскиот премиер Душко Марковиќ.
| | веќе видена | слични
7 копии

Вашингтон, 14 јуни- Американски федерален суд денеска ќе ја разгледува тужбата на околу 200 конгресмени од редовите на Демократската партија против претседателот на САД, Доналд Трамп, во која тврдат дека тој примал финансиски средства од странски влади преку свои компании без одобрение на Конгресот, што претставува кршење на Уставот на земјата. Во тужбата, која ја поднеле најмалку 30 сенатори и 166 членови на Претставничкиот дом, се наведува дека Трамп не барал одобрение од Конгресот, ниту за една уплата за стотици негови компании, кои ги добивал од странски влади, откако во јануари ја презеде претседателската функција, иако според Уставот е должен да побара такво одобрение. Двајца конгресмени, кои ја потпишаа тужбата напоменаа дека ова досега е најголем број членови на Конгресот, кои тужеле еден американски претседател.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во тужбата, која ја поднеле најмалку 30 сенатори и 166 членови на Претставничкиот дом, се наведува дека Трамп не барал одобрение од Конгресот, ниту за една уплата за стотици негови компании, кои ги добивал од странски влади Американски федерален суд вчера почна да ја разгледува тужбата на околу 200 конгресмени од редовите на Демократската партија против претседателот на САД, Доналд Трамп, во која тврдат дека тој примал финансиски средства од странски влади преку свои компании без одобрение на Конгресот, што претставува кршење на Уставот на земјата. Во тужбата, која ја поднеле најмалку 30 сенатори и 166 членови на Претставничкиот дом, се наведува дека Трамп не барал одобрение од Конгресот, ниту за една уплата за стотици негови компании, кои ги добивал од странски влади, откако во јануари ја презеде претседателската функција, иако според Уставот е должен да побара такво одобрение. Двајца конгресмени, кои ја потпишаа тужбата напоменаа дека ова досега е најголем број членови на Конгресот, кои тужеле еден ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Околу 200 демократски конгресмени денеска пред Федералниот суд го тужеа американскиот претседател Доналд Трамп, тврдејќи дека тој примал финансиски средства од странски влади преку своите компании, а без одобрение на Конгресот, што претставува кршење на Уставот на САД. Во тужбата, која ја поднесоа најмалку 30 сенатори и 166 членови на Претставничкиот дом, стои дека Трамп не барал одобрение од Конгресот ниту за една уплата за стотината свои компании кои ги добивал од странски влади откако во јануари го презеде претседателскиот мандат, и покрај тоа што е должен да побара такво одобрение, пренесува Ројтерс.
| | веќе видена | слични
2 копии

Информациите за ФБИ да почне контраразузнавачка истрага минатото лето ги обезбеди тогашниот директор на ЦИА, Џон О. Бренан, близок пријател на Обама. Бренан беше дел од претседателската кампања на поранешниот претседател во 2008 година и во неговата Бела куќа. На 23 мај Бренан изјави за Комитетот за разузнавање на Конгресот на САД дека разузнавачката заедница собирала информации за контактите што ги остварувале соработниците на Трамп со Русите. Бренан не ги именуваше ни Русите ни луѓето на Трамп. Тој посочи дека не знаел што било кажано. Но, тој рече дека верува оти контактите биле доволно бројни за да се алармира ФБИ, кое ја почна својата истрага за соработниците на Трамп минатиот јули, според претходни сведочења на тогашниот директор на ФБИ, Џејмс Б. Коми, пред Конгресот. Истрагата на ФБИ за контакти почна истиот месец кога разузнавачката заедница посочи на руски агенти што организирале хакирање на компјутерите на Демократската партија и обезбедувале украдени електронски пораки до „Викиликс“. Бренан, кој ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Кристен Пјатковски и Такер Гледхил го доживуваа еден од најзначајните денови во нивниот живот, кога на нивната свадба ненадејно влета американскиот претседател Доналд Трамп. Пјатковски и Гледхил ја одржувале свадбата во Голф клубот на Трамп во Њу Џерси и не ни помислувале дека на прославата ќе се појави американскиот претседател. Причината за „упадот“ на Трамп на свадбата не е позната, но тоа не им пречеше да сватовите да почнат да се фотографираат со претседателот. Секако Трамп направи заедничка фотографија и со воодушевените младенци. Набрзо по настанот, социјалните мрежи беа преплавени од фотографии и видеа од „упадот на Трамп“.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите министерства и државни институции на своите веб-страници го сменија името на државата во Република Северна Македонија, освен претседателот Ѓорге Иванов, ...
сите 262 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора го утврди предлог-законот за ратификација на Протоколот за пристап на Република Северна Македонија во НАТО и го достави до Парламентот за ...
сите 152 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 239 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) ќе донираат средства во висина од 1.200.000 денари како помош за семејствата на настраданите во ...
сите 251 | | | веќе видена

Сопственикот на компанијата „Дурмо турс“ чиј автобус во средата попладне излета од патот кај село Ласкарци и во смрт однесе 14 животи без проблем можел сам да ...
сите 323 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп вечерва прогласи вонредна состојба за да добие пристап до милијарди долари за изградба на ѕид долж границата меѓу САД и ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ерик Трамп вели дека тие што го опструираат татко му не се токму

Од:
До кого (е-маил):
Порака: