Ибрахимовиќ и Јунајтед во врска!


2 копии

Златан Ибрахимовиќ денеска официјално го потпиша својот нов договор во кариерата и тоа со еден од најголемите клубови на светот, Манчестер Јунајтед. Шведскиот интернационалец вчера им даде до знаење на сите дека ќе премине во Манчестер Јунајтед, а денеска се огласија и од редовите на „Црвените Ѓаволи“. Потвредно е дека 34-годишниот напаѓач е ново зајакнување на тимот и најверојатно ќе биде првиот избор на Жозе Мурињо во самиот напад. Еве и неколку фотографии од денешната промоција на Златан Ибрахимовиќ кој за прв пат во својата кариера ќе игра во Премиер Лига.
| | веќе видена | слични

Ерменскиот фудбалер Хенрик Мхитаријан и официјално е нов член на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед. Ерменецот потпиша 4 - ри годишен договор со „црвените ѓаволи“, вреден 27 милиони фунти. Мхитаријан минатата сезона во дресот на Борусија Дортмунд постигна 11 гола и забележа 15 асистенции.
| | веќе видена | слични
2 копии

Мислам дека Жозе погреши што се врати во Челзи. Секогаш е тешко да се вратите некаде по вторпат, изјави Фергусон Веднаш по официјалната презентација на Мурињо се огласи и легендарниот менаџер на Манчестер Јунајтед, сер Алекс Фергусон, кој изјави дека Португалецот направил голема грешка кога повторно се вратил на "Стемфорд Бриџ". Манчестер Јунајтед е вистинскиот клуб за него и сметам дека ќе има добри резултати. Не можете да го игнорирате тоа дека има две титули со различни клубови во Лигата на шампионите, а го освои и Купот на Уефа со Порто. Во домашните првенства беше најдобар со сите екипи кои што ги водеше. Мислам дека Жозе погреши што се врати во Челзи. Секогаш е тешко да се вратите некаде по вторпат, изјави Фергусон.
| | веќе видена | слични

Ерменскиот репрезентативец Хенрик Мхитаријан е нов фудбалер на Манчестер Јунајтед. Тој со „црвените ѓаволи“ потпиша четиригодишен договор со можност за продолжување на уште една. Офанзивниот фудбалер е вкупно трето засилување за Жозе Мурињо по дефанзивецот Ерик Бејли и напаѓачот Златан Ибрахимовиќ. Новиот член на „црвените ѓаволи“ со тренерот на Борусија Дортмунд, Томас Тухел се збогувал со СМС порака, исто како и кога заминувал од Шахјтор на Вестфален. - Горд сум што му се приклучувам на Јунајтед, со овој потег ми се оствари сонот. Возбуден сум што ќе играм за клуб со толку голема историја и се надевам ќе бидам дел од него долго време. Сакам да им се заблагодарам на Мурињо и Јунајтед за довербата која ја имаат во мене. - рече Ерменецот.
| | веќе видена | слични

Ерменскиот интернационалец кој доаѓа од Борусија Дортмунд во средата ги комплетираше медицинските тестови и станува трето засиување на Мурињо по Ерик Бејли и Златан Ибрахимовиќ. 27-годишниот Мхитарјан помина три години во Бундеслигата, а сега потпиша четиригодишен договор со Јунајтед. „Горд сум што се приклучувам на тим како Манчестер јунајтед. Ова е остварување на моите соништа. Благодарам за довербата која тимот и Жозе Мурињо ја имаат во мене. На крај, играње за толку голем тим само оддава посебна чест за мојот татко и за инспирацијата која тој ми ја даде како дете“, изјави Мхитарјан. Таткото на Мхитарјан, Хамлет беше напаѓач за Арарат Ереван во 1980-тите, но почина на 33 години од тумор на мозокот, кога неговиот син имаше само седум години.
| | веќе видена | слични

Во минатото, додека Жозе Мурињо беше тренер на Интер, во Лш ја елиминираа Барселона, и токму на тој натпревар, на „Камп Ноу“, се случи славното трчање на Мурињо по теренот бидејки ја елиминираа Барселона. На таквото трчање се спротивстави Виктор Валдес, тогашниот голман на Барселона, влезе дури и во пресметка со Португалецот, бидејки не му се допадна тоа што го виде на терен, а малку недостасуваше работата да излезе од контрола. Сега дојде време овие двајца да бидат во ист тим, односно досегашниот голман на Јунајтед, на кого му истече договорот со Јунајтед, Виктор Валдес и новиот тренер на „ѓаволите“ Жозе Мурињо. Но како што денеска известуваат медиумите на островот, Виктор Валдес е блиску пак да заигра за екипа од Премиерлигата, и наводно Мидлсброу му понудиле едногодишен договор.
| | веќе видена | слични

Тој изјавил дека се радува што е дел од тимот на Манчестер и овој чекор за него е исполнување на сонот. -Возбуден сум што ќе играм за клуб со таква историја и се надевам дека ќе бидам дел од него долго време. Му благодарам на клубот и на Жозе Мурињо за довербата, изјави Михтаријан. Мурињо посочи дека Михтаријан е талентиран фудбалер и во одлична форма. -Тој е вистински тимски играч со одлични вештини и има добро око за гол. Воодушевен сум што одлучи да потпише за Манчестер. Верувам дека ќе има свое влијание во тимот многу брзо бидејќи неговата игра одговара на играта во Премиер лигата, изјави новиот тренер на Јунајтед. Дваесет и седум годишниот Михтаријан имал 140 настапи и 41 гол за тимот на Борусија од 2013 година.
| | веќе видена | слични

Манчестер јунајтед го комплетираше трансферот на Хенрих Мхитарјан, Ерменецот попладнево стави потпис на четири годишен договорИзминатиов викенд, Борусија Дортмунд соопшти дека Хенрих Мхитарјан кариерата ќе ја продолжи на Олд Трафорд, а сега пристигна потврда и од „Црвените Ѓаволи".„Манчестер јунајтед е задоволен што може да соопшти дека Хенрих Мхитарјан го комплетираше трансферот од Борусија Дортмунд. Играчот стави потпис на четири годишен договор со опција за уште една додатна" – гласеше известувањето на најтрофејниот клуб од Англија.За преселбата на Олд Трафорд, Ерменецот рече: „Горд сум што потпишав за Манчестер јунајтед, ми се оствари сонот".„Возбуден сум што ќе играм за клуб со огромна историја и се надевам дека ќе останам тука долги години".„Благодарам за довербата што клубот и Жозе Мурињо ја имаат во мене".„Играњето за овој голем клуб е во чест на сеќавањето на мојот татко, и инспирацијата и мотивацијата што тој ми ја даде кога бев млад".
| | веќе видена | слични

Манчестер Јунајтед денес го претстави третото големо засилување за следната сезона, а станува збор за плејмејкерот на Борсуија Дортмудн, Хенрих Михтарјан. Ерменскиот интернационалец кој доаѓа од Борусија Дортмунд во средата ги комплетираше медицинските тестови, а денес официјално беше преставен како нов играч на „црвените ѓаволи“. „Горд сум што се приклучувам на тим како Манчестер јунајтед. Ова е остварување на моите соништа. Благодарам за довербата која тимот и Жозе Мурињо ја имаат во мене. На крај, играње за толку голем тим само оддава посебна чест за мојот татко и за инспирацијата која тој ми ја даде како дете“, изјави Михтарјан. „Хенрих е доста талентиран играч, тој е тимски играч со неверојатни способности, визија, и добро око за гол. Среќен сум што тој реши да потпише за Јунајтед. Верувам дека ќе има голем придонес во тимот наскоро, и дека неговиот стил на игра ќе биде добар за Премиерлигата. Со нетрпение очекувам да работам со него“, истакна Жозе Мурињо.
| | веќе видена | слични

Ерменскиот репрезентативец, Хенрик Мхитаријан од денеска и официјално е нов член на премиерлигашот Манчестер Јунајтед. Офанзивниот фудбалер доаѓа од Борусија Дортмунд, а со клубот од „Олд Трафорд“ потпиша четиригодишен договор со можност соработката да се продолжи за уште една сезона. -Горд сум што му се приклучувам на Јунајтед, со овој потег ми се оствари сонот. Возбуден сум што ќе играм за клуб со толку голема историја и се надевам ќе бидам дел од него долго време. Сакам да им се заблагодарам на Мурињо и Јунајтед за довербата која ја имаат во мене, -посочи Мхитаријан на промоцијата. Хенрик е трето засилување за „црвените ѓаволи“ по Ерик Бејли и Златан Ибрахимовиќ.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ибрахимовиќ и Јунајтед во врска!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: