Концерти, предавања и франкофонски средби за Меѓународниот ден на франкофонијата

5 копии

Недела на француски филм и кујна, предавања и концерти од француски изведувачи, франкофонски средби и регионален форум за француски јазик се дел од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот институт во Скопје, на денешната прес-конференција по повод 20 Март, Меѓународниот ден на Франкофонијата! ги претставија активностите со кои ќе се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Францускиот институт годинава ќе го одбележи Празникот на франкофонијата, 24 март, со фокус на францускиот јазик, младите и можноста за нивно вработување. Со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Книжарницата „Литература.мк“, издавачката куќа „Арс Ламина публикации“ и Францускиот институт во Скопје го отворат првото специјализирано продажно франкофонско ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Транспаренси Интернешнел“ – Македонија и Центарот за економски развој (ЦЕР) бараат од Собранието да донесе измени во Законот за пратеници и да усвои Законик ...
сите 250 | | | веќе видена

3 новороденчиња родени од една мајка вчера починале на скопската клиника за Гинекологија, еден ден по нивото раѓање. Според информациите на Алфа мајката на ...
сите 44 | | | веќе видена

Персоналот на српската Амбасада денеска се враќа во Скопје, соопшти МНР, а претседателот на Србија Александар Вучиќ, пренесe Танјуг, во Белград ќе ја прими ...
сите 339 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на РМ, Ѓорге Иванов, одговори на реакцијата на Министерството за одбрана на неговиот говор на прославата на Денот на Армијата. ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Концерти, предавања и франкофонски средби за Меѓународниот ден на франкофонијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: