ВМРО-ДПМНЕ обвинува за непотизам во Општина Битола


Обвинета во случајот „Транспортер“ за злоупотреба на пари за школски превоз, ја обвинува сегашната локална власт во Битола за проблеми во училиштата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Анита Ангелевска, советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, по седум месеци од смената на локалната власт се уште не го вратила службениот „Ајфон“ кој и бил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По речиси еден месец, како што велат, игнорантски однос од градоначалничката на општина Битола Наташа Петровска, денес отпуштените 70 наставници и професори од ...
| | веќе видена | слични

На барање на координаторот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Борче Димитровски, градоначалникот на Битола, Наташа Петовска денеска на седница на Советот на Општината ...
| | веќе видена | слични

Марина Стефановска Јовчевска е наставничка со осумгодишно работно искуство, а нејзината колешка Гордана Јаначиќ четири години предавала изборни предмети. ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на Петровска е објавена во општинскиот Службен гласник, посочи Петровска пред членовите на Советот на општина Битола кои денеска ја одржуваат 12-тата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалничката на општина Битола Наташа Петровска, на денешната седница на Советот на општина Битола соопшти дека донела одлука со која членот на Советот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

23 годишниот Енвер Тоска е полицаецот осомничен дека на свиреп начин го лиши од живот 36 годишниот Алил Бекир. Тоска е млад полицаец во Битола вработен пред ...
сите 157 | | | веќе видена

Ако се прочита целиот говор на Христијан Мицкоски, па дури и ако се анализираат и неговите претходни говори и обраќања на оваа тема, јасно е дека на долго и на ...
сите 290 | | | веќе видена

Подносителите на иницијативата за оспорување на одлуката за распишување на референдумот, Димитар Апасиев од Левица и Тодор Петров од Светскиот македонски ...
сите 191 | | | веќе видена

Претседателот Иванов ги демантираше шпекулациите на Дојче Веле, Либертас.мк и други провладини медиуми кои вчера “забележаа” промена во ставот на шефот на ...
сите 150 | | | веќе видена

На денешното рочиште за собраниските настани од 27 април минатата година сведочеше Сашко Коцевски, вработен во Собранието задолжен за електронскиот систем. ...
сите 8 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ обвинува за непотизам во Општина Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: