Мело(драмата) заврши во Њујорк

2 копии

Конечно се разреши дилемата околу трејдот на Кармело Ентони. Популарниот Мело ќе потпише тригодишен договор со Њујорк Никс вреден 65 милиони долари. Во големата размена на кошаркари се вклучени три тима и бројни играчи Од Денвер Нагетс во Никс ќе се преселат покрај Ентони, Чонси Билапс, Шелден Вилијамс, Ренато Блекмен и Ентони Картер. Во спротивна насока заминуваат Данило Галинари, Рејмонд Фелтон, Вилсон Чендлер, правото на пик од првата рунда на драфтот во 2014 година и два пика од втората рунда на драфтот кои Њујорк ги доби од Голден Стејт во трансферот на Дејвид Ли. Ентони Рендолф и Еди Кари кои на крајот на сезоната им истекуваат договорите ќе заминат од Никс во Минесота, која ќе го испрати Кори Бруер во Денвер. И покрај преговорите меѓу Денвер и Њу Џерси Нетс, Ентони сепак одби да замине во тој клуб. Се очекува тој да дебитира за Њујорк Никс во среда во Медисон Сквер Гарден против Милвоки.
| | веќе видена | слични
3 копии

По размената на Денвер и Њујорк, во која најзвучно име беше Кармело Ентони, во НБА лигата пред истекот на преодниот рок се случи уште еден голем „трејд“. Најзвучно име во размената во која учествуваа екипите на Јута, Њу Џерси и Голден Стејт е плејмејкерот на „Џезерите“, Дерон Вилијамс. Њу Џерси, покрај Вилијамс кој замина од Јута, ги доби од Голден Стејт Брендан Рајт и Ден Гаџуриќ. Од Њу Џерси во Голден Стејт се пресели Трој Марфи. Јута која остана без Вилијамс од Њу Џерси ги доби Девин Херис, Дерек Фејворс, избор на два пика на драфтот и три милиони долари. Дерон Вилијамс во НБА лигата влезе од Универзитетот Илинои, во 2005 година Јута го избра како трет пик на драфтот. Сезонава Вилијамс во просек по натпревар има 15,2 поени и 9,7 асистенци
| | веќе видена | слични

Еден ден по трејдот на Кармело Ентони во Никси, во НБА се случи тотално неочекувана трампа по која Дерон Вилијамс од Јута се пресели во Њу Џерси. Со овој потег тимот на Нетси, само еден ден откако не успеаја да го убедат Кармело Ентони и Денвер Нагетси на трејд, се засили со еден од најдобрите плејмејкери во НБА. Со тоа се амортизираше негативниот ефект кој во Њу Џерси се создаде по недоаѓањето на Леброн Џејмс минатото лето и сега и на Ентони. Со одлуката да го трампа Дерон Вилијамс во Нетси, тимот на Јута покажа дека тргнува во целосна обнова на тимот која беше започната со отказот на долгогодишниот тренер Џери Слоун нешто порано овој месец. Тимот од Солт Лејк Сити во овој трејд ги доби Девин Херис, Дерик Фејворс и два избори од првата рунда на драфтот. Заедно со Вилијамс во Њу Џерси патуваат и Брендан Рајт и Ден Гаџурич од Голден Стејт, кој пак го доби Трој Марфи од Нетси. Од сите играчи кои се дел од оваа трампа убедливо најдобар е Дерон Вилијамс кој во досегашниот тек на сезоната имаше просек од 21.3 ...
| | веќе видена | слични

Конечено е ставен крај на трансфер сагата на крилото Кармело Ентони од Денвер во Њујорк Никс. Ден по ол- стар викендот во Лос Анѓелес во НБА лигата е извршена голема размена на кошаркари меѓу три екипи, размена во кои најголемата ѕвезда секако е извонредниот Кармело Ентони. Ол- стар крилото Кармело Ентони конечно го напушти Денвер и се врати во родниот град како нов член на Њујорк Никс во размена во која беа вклучени дури 11 кошаркари. По стапките на Ентони во правец кон Њујорк се упатија и искусниот Чонси Билапс и солидните Вилијамс, Болкмен и Ентони Картер. Денвер во размената заработи 3 милиони долари и ги доби Галинари, Мозгов, Фелтон и Вилсон Чендлер, плус драфт правата за пик од вториот круг во сезоните 2012, 2013. Во оваа размена учествуваше и Минесота која во Њујорк го испрати Кори Бруер, а за него ги доби Еди Кари и Ентони Рендолф./К.Г.
| | веќе видена | слични

Според медиумите во Соединетите Американски Држави, претставници на Њујорк имале средба со луѓето од Денвер на која се разгледувала можноста за размена на играчи според која Кармело Ентони би се преселил во редовите на Никс. Сепак разговорите биле прекинати откако Денвер во замена за Ентони побарал двајца кошаркари од стартната петорка на Њујорк, а станува збор за Данило Галинари и Рејмонд Фелтон. Според анонимни извори претставниците на Њујорк ќе ја прифатат понудата, но од Денвер побарале во размената да биде вклучен и стартниот плејмејкер на Нагетс, Чонси Билапс. Се очекува нова средба меѓу двата тима и доколку се постигне согласност, размената на кошаркарите треба да се комплетира до крајот на оваа недела.
| | веќе видена | слични

Кармело Ентони премина во Њујорк По седум години поминати во дресот на Денвер, Кармело Ентони ќе го напушти тимот кој се откажа од својата најголема ѕвезда во големата НБА-размена, во која учествуваа и Њујорк и Минесота. Ентони нема да се пресели сам во Њујорк. Покрај него, од Денвер си заминаа искусниот плејмејкер Чонси Билапс, крилните центри Шелден Вилијамс и Реналдо Балкмен, како и Ентони Картер. За да го доведе Ентони во своите редови, Њујорк се откажа од италијанскиот репрезентативец Данило Галинари, кој оваа сезона бележи 15,9 поени на меч, Рајмонд Фелтон, Вилсон Чендлер, првиот пик на драфтот во 2014 година и од два пика од втората рунда на годинашниот драфт и уште ќе мора да плати три милиони долари во кеш. Њујорк се согласи во оваа размена да ги испрати Ентони Рендолф и Еди Кари во Минесота, а, за возврат, Тимбервулфс му даде зелено светло на Кори Бруер да го пополни ростерот на Денвер. Кармело Ентони беше избран од Денвер како трет пик во 2003 година, а во својата кариера просечно има остварено ...
| | веќе видена | слични

Кармело Ентони и Чонси Билапс се нови играчи на Њујорк. Тие беа дел од големата размена на никси со Денвер. За возврат нагетси ги добија Вилсон Чендлер, Рајмонд Фелтон, Данило Галинари, Тимофеј Мозгов и три избори на драфтот од кои првиот во 2014 година плус три милиони американски долари во готово. Покрај Билапс и Ентони, за чие заминување се говори уште од почетокот на сезоната за што во неколку пати рече дека нема да потпише продолжување на договорот со Денвер, во Њујорк се преселија и Шелден Вилијамс, Ентони Картер и Реналдо Балкман. „Задоволен сум што конечно заврши оваа приказна. Тоа е прилика да сториме нешто ново со нашиот тим“, изјави тренерот на нагетси, Џорџ Карл за „Денвер Пост“. Но, Њујорк не беше единствена заинтересирана екипа за услугите на Ентони. Најблиску до него беше Њу Џерси, клуб кој го принуди Њујорк и неговиот сопственик Џејм Долан да побрза, откако челниците на никси беа подготвени да чекаат до крајот на сезоната за да го добијат кошаркарот со слободен статус. Ебтони оваа сезона ...
| | веќе видена | слични

Уште еден голем трансфер е завршен во кошаркарската НБА-лига, откако Кармело Ентони ќе потпише тригодишен договор со Њујорк, вреден 65 милиони долари Ентони конечно си замина од Денвер За неговиот трансфер се случи размена, најголема сезонава, во која се вклучени четири тима и голем број играчи. По повеќемесечните договарања каде ќе ја продолжи кариерата НБА-ѕвездата, најмногу беа споменувани Њу Џерси и Њујорк. Популарниот Мело се враќа во родниот град, а во размената учествуваа дури десет играчи. Од Њујорк во Денвер преминаа Данило Галинари, Рејмонд Фелтон и Вилсон Чендлер, клубот го доби првиот пик (избор) на драфтот во 2014 година и двајца други пикови од втората рунда таа година, кои Њујорк ги доби од Голден Стејт во трансферот на Дејвид Ли и дополнителни три милиони долари. Њујорк во Минесота ќе ги испрати Ентони Рендолф и Еди Кари, на кои им истече договорот со Никси. Минесота во Њујорк го испраќа Кори Бруера. Во размената Њујорк ги доби и Чонски Билапс, Шелсен Вилијамс, Реналд Балкман и Ентони ...
| | веќе видена | слични

„Мело-драмата“ заврши со среќен крај за кошаркарот Кармело Ентони кој по пет месеци чекање дочека да му се исполни желбата да потпише договор со НБА-лигашот Њујорк никс. Популарниот Мело целата досегашна кариера ја мина во Денвер нагетс, клуб со кој договорот му завршуваше на 30 јуни. Покрај Ентони, членови на Никс ќе станат уште Чонси Билапс, Шелден Вилијамс, Ентони Картер и Реналдо Болкмен, кои досега играа за Денвер, како и Кори Бруер од Минесота. Во Нагетс одат Данило Галинари, Рејмонд Фелтон, Тимофеј Мозгов и Вилсон Чендлер, а клубот ќе го добие и правото на Никс од првата рунда на драфтот во 2014 година, плус три милиони долари во кеш. Според многумина, Никс даде премногу во оваа трампа. Минесота ги добива Ентони Рендолф и Еди Кари кои беа членови на Њујорк. Се покажаа како точни најавите дека клучен за трансферот на Ентони во Никс е рускиот центар Мозгов. Управата на Никс не беше расположена да се откаже од него, но се премислија за да го добијат Кармело кој ќе биде втора голема ѕвезда во тимот ...
| | веќе видена | слични

Тој би требало да потпише и дополнителен тригодошен договор вреден 65 милиони долари. Ако сите играчи вклучени во размената ги поминат лекарските прегледи, ќе дебитира против Милвоки Тимовите на Денвер, Њујорк и Минесота во НБА-лигата се договорија околу размената на 12 кошаркари, а во центарот на договорот се најде Ол стар крилото и кошаркар на Денвер, Кармело Ентони. Тој заедно со искусниот плејмејкер Чонси Билапс и уште тројца помалку важни играчи (Шелден Вилијамс, Ентони Картер и Реналдо Балкман) ќе ја заменат опремата на Денвер Нагетс со онаа на Њујорк Никс. Во спротивен правец заминаа Рејмонд Фелтон, Вилсон Чендлер, Италијанецот Данило Галинари и Русинот Тимофеј Мозгов, а на Денвер му следуваат уште неколку драфт пикови. Кармело Ентони би требало да потпише и дополнителен тригодошен договор со Њујорк вреден 65 милиони долари. Ако сите играчи вклучени во размената ги поминат лекарските прегледи, Ентон би дебитирал уште против Милвоки. Никси во својот тим го добија и најдобриот крадец на топки во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 240 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мело(драмата) заврши во Њујорк

Од:
До кого (е-маил):
Порака: