Внимателно во сообраќајот, рекострукција на неколку патни правци

3 копии

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива тековно по суви коловози. Во клисурите и усеците се можни поситни одрони, особено на патните правци: Кочани-Делчево, Виница-Берово, Маврово-Дебар-Струга, Д.Капија-Удово и Катланово-Велес. Екипите на ЈП Македонијапат редовно ги контролираат и одржуваат проодни сите патни правци. Информација за движење на патниот правец Р104 Скопје-Македонски Брод, преку н.п.Јасен од 1 Април 2013 година: Скопје-Македонски Брод од 06:00-09:00 часот и од 16:00-18:00 часот / Македонски Брод-Скопје од 05:00-06:00 часот и 18:00-20:00 часот. На патниот правец Гостивар-Маврово во близина на Ново Село поради реконструкција на мост, сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента регулиран со семафори. На патниот правец Д.Капија-Удово кај тунелите се извршуваат градежни работи на пат. Поставена е соодветна светлосна сигнализација за регулирање на сообраќајот. Можни се кратки застои во одвивање на сообраќајот. Поради оштетување на мостот број 9 на реката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од осум часот сообраќајот на патниот правец Гостивар – Кичево преку мостот на 1,5 километар пред Стража е нормализиран и е прооден за сите видови на возила, известува Авто мото сојузот на Македонија. Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Тунелот Бадар на патниот правец Катланово-Велес од 22 часот е без електрична енергија. Од 06 часот изутрина ќе се пристапи кон работа. Патниот правец Р-504 Ресен-Охрид преку националниот парк Галичица е прооден за сообраќај. На патниот правец Гостивар-Маврово во близина на Ново Село, поради реконструкција на мост сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента регулиран со семафори. Според известување добиено од инженеринг компанијата Геинг, за потребите за изработка на проектна документација за реконструкција и рехабилитација на патниот правец А3/Р1-312, делница Велес-Кадрифаково како експресен пат, се извршуваат активности на патот кои се поделени во две фази. ...
| | веќе видена | слични
10 копии

По санацијата на мостот во близина на селото Сретково на магистралниот пат Гостивар - Кичево, преку превојот Стража, од синоќа (петок) дозволено е движење на тешки товарни возила и автобуси, информираат од СВР Тетово. Поправките на оштетувањата и дупките кои се појавија на мостот се завршени и според информациите на сообраќајната полиција забараната за движење е укината, па така сообраќајот кој доскоро беше пренасочуван кон Охрид, преку Дебар, од синоќа повторно е нормализиран. Поради загрозување на безбедноста на сообраќајот од оштетувања на коловозот на мостот кај селото Сретково, десетина денови, возилата потешки од седум тони беа пренасочувани по други, алтернативни правци
| | веќе видена | слични

Од 8 часот сообраќајот на патниот правец Гостивар – Кичево преку мостот на 1,5 км пред Стража е нормализиран и е прооден за сите видови на возила. Претходно поради реконструкција на мост, камионите мораа да сообраќаат преку Дебар за да стасаат до Струга и Охрид. Инаку, сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Се работи и на тунелот Бадар на патниот правец Катланово-Велес, но после 22 часот, во текот на денот состојбата е нормална, со мало ограничување на сообраќајот. Патниот правец Р-504 Ресен-Охрид преку националниот парк Галичица е прооден за сообраќај. Сепак, на патниот правец Гостивар-Маврово во близина на Ново Село, поради реконструкција на мост сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента регулиран со семафори. Според известување добиено од инженеринг компанијата Геинг, за потребите за изработка на проектна документација за реконструкција и рехабилитација на патниот правец А3/Р1-312, делница Велес-Кадрифаково ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Патниот правец Р-504 Ресен-Охрид преку националниот парк Галичица е прооден за сообраќај. На патниот правец Гостивар - Кичево на 1,5 км. пред Стража се врши реконструкција на мостот и таму сообраќајот е затворен за тешки товарни возила над 7,5 тони, како и за автобуси. Сообраќајот за овие возила се пренасочува преку патниот правец Маврово – Дебар - Струга. Можни се повремени кратки застои во одвивањето на сообраќајот. На патниот правец Гостивар-Маврово во близина на Ново Село, поради реконструкција на мост сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента регулиран со семафори. За потребите за изработка на проектна документација за реконструкција на патниот правец А3/Р1-312, делница Велес-Кадрифаково како експресен пат, се извршуваат активности на патот кои се поделени во две фази. Првата фаза почна на 27.03.2013 година, при што се врши геодетско снимање и се поставени 2 табли за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Од 08:00 часот сообраќајот на патниот правец Гостивар - Кичево преку мостот на 1,5 км пред Стража е нормализиран и е прооден за сите видови на возила. Патниот правец Р-504 Ресен - Охрид преку националниот парк Галичица е прооден за сообраќај. На патниот правец Гостивар - Маврово во близина на Ново Село поради реконструкција на мост, сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента регулиран со семафори. На патниот правец Демир Капија - Удово, кај тунелите, од 30.04.2013 до 12.05.2013 сообраќајот ќе се нормализира, односно ќе се одвива по двете сообраќајни ленти, а од 13.05.2013 ќе се врати на стариот режим со семафорско регулирање на сообраќајот (додека траат работите). Според известување добиено од инженеринг компанијата „Геинг“, за потребите за изработка на проектна документација за реконструкција и рехабилитација на патниот правец А3/Р1-312, делница Велес - Кадрифаково како ...
| | веќе видена | слични

Од денеска магистралниот пат Гостивар-Кичево преку превојот Стража е прооден информираат од СВР Тетово. Попрваките и оштетувањата на мостот во близина на селото Сретково се санирани и според информациите од сообраќајната полиција забраната за движење на тешки тоаварни возила и автобуси е укината.
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Денеска сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива непречено, по наместа влажни коловози.Патниот правец Р-504 Ресен-Охрид преку националниот парк Галичица е прооден за сообраќај.На патниот правец Гостивар - Кичево на 1,5 км. пред Стража се врши реконструкција на мостот и таму сообраќајот е затворен за тешки товарни возила над 7,5 тони, како и за автобуси. Сообраќајот за овие возила се пренасочува преку патниот правец Маврово – Дебар - Струга. Можни се повремени кратки застои во одвивањето на сообраќајот. На патниот правец Гостивар-Маврово во близина на Ново Село, поради реконструкција на мост сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента регулиран со семафори. За потребите за изработка на проектна документација за реконструкција на патниот правец А3/Р1-312, делница Велес-Кадрифаково како експресен пат, се извршуваат активности ...
| | веќе видена | слични

Патниот правец преку планинскиот премин Стража од вчера е прооден и за тешките товарни возила.Поради изведба на градежни работи на мостот кај селото Сретково, преминот преку Стража неколку дена беше забранет за тешки товоарни возила поради што автобусите и камионите беа принудени да патуваат преку Дебар.
| | веќе видена | слични
2 копии

На патниот правец Гостивар - Кичево на 1,5 километри пред преминот Стража се врши реконструкција на мостот и таму сообраќајот е затворен за тешки товарни возила над 7,5 тони, како и за автобуси. Сообраќајот за овие возила се пренасочува преку патниот правец Маврово - Дебар - Струга. Можни се повремени кратки застои во одвивањето на сообраќајот. На патниот правец Гостивар-Маврово во близина на Ново Село поради реконструкција на мост, сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента регулиран со семафори. Според известување добиено од инженеринг компанијата „Геинг", за потребите за изработка на проектна документација за реконструкција и рехабилитација на патниот правец А3/Р1-312, делница Велес - Кадрифаково како експресен пат, се извршуваат активности на патот кои се поделени во две фази. Првата фаза започна на 27-ми март година, при што се врши геодетско снимање и се поставени двет табли за известување за работа на пат, од кои едната е поставена на клучката кај Велес, а другата на клучката кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 210 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 281 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 138 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена

Aктерката Софија Куновска на Фејсбук деновиве го искоментира бегството на поранешниот премиер, Никола Груевски и изјавата на премиерот, Зоран Заев. „Остро и ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Внимателно во сообраќајот, рекострукција на неколку патни правци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: