Опозицијата против законот за новото СЈО, ќе помагаат ли Рикер и Хан за 2/3 мнозинство?


Како ќе стигне власта до 2/ 3 мнозинство за законот со кој СЈО останува дел од организиран криминал? Ќе има ли нови пазарање во законодавниот дом или пак ќе ...
| | веќе видена | слични

Не е работа на Собранието или Владата да одредуваат прв човек на новото обвинителство за организиран криминал и висока корупција што треба да го наследи СЈО, ...
| | веќе видена | слични

Предлог законот за јавно обвинителство, што минатата недела го најави премиерот Зоран Заев, утре треба да биде доставен до Собранието и да почне процедура за ...
| | веќе видена | слични

Новиот предлог-закон за Јавно обвинителство, којшто минатата недела го презентираше премиерот Зоран Заев утре влегува во собраниска процедура. Владејачката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не е работа на Владата или на Собранието да назначуваат шеф на новото Обвинителство за гонење на организиран криминал и висока корупција, смета пратеникот од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Законот за обвинителство што во петокот го предложи премиерот Зоран Заев, утре влегува во собраниска процедура. Власта ќе се обиде да стигне до двотретинско ...
| | веќе видена | слични

Тешко ќе оди усогласувањето помеѓу власта и опозицијата за изборот на новиот јавен обвинител за гонење на организиран криминал и висока корупција кој треба да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сметам дека мојот исказ ќе придонесе за развој на истрагата, во делот на настаните поврзани со предметот „Поштенска банка“, изјави обвинителот Бурим Рустеми од ...
сите 719 | | | веќе видена

Политичка одговорност за случајот „Рекет“, од премиерот Зоран Заев засега не може да се бара, затоа што нема докажана врска меѓу него и досега осомничените. Во ...
сите 250 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 444 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 159 | | | веќе видена

Шефицата на СЈО во оставка Катица Јанева , чиј глас се слуша во објавените разговори во случајот „Рекет“ е повикана на сослушување во скопското обвинителство. ...
сите 154 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Опозицијата против законот за новото СЈО, ќе помагаат ли Рикер и Хан за 2/3 мнозинство?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: