Поранешен талент на Интер по стапките на Балотели:”Од дете сум за Милан”


Десниот бек на Њукасл, Давид Сантон објави дека се чуствува инзвонредно на ”Спортс Директ Арена”, но не би имал ништо против да ја разгледа понудата на Милан и да се врати во Серија А. Интересно е дека Сантон е поранешен талент на градскиот ривал на “росонерите”, Интер. Инаку и тој исто како Марио Балотелио од дете е фан на миланистите. Балотели проникна во дресот на Интер но од зимава постигнува голови за “Ѓаволите”. “Чув дека Милан се интересира за мене и тоа ме радува. Јас сепак имам договор со Њукасл до 2016. година. Се разбира дека при сериозен интерес од страна на росонерите би размислил дали се вратам во Милано. Сепак од мал навивам за Милан. А таму е и мојот пријател Балотели. Тоа е дополнителен мотив да се вратам на “Сaн Сиро”. Му должам многу на Интер тоа е факт но сепак јас не сум крив што од раѓање сум фан на Милан - изјави Сантон за ”Газета дело Спорт”.
| | веќе видена | слични

Од десетте одбрани погодоци во изминатава недела ширум светски терени некако како број еден се издвојува оној на Марио Балотели во дресот на Италија против бразилската селекција. Потег кој вреди да се погледне меѓу оние голови и на Лука Модриќ, Силвио, Осман...
| | веќе видена | слични

По пријателскиот меч помеѓу Бразил и Италија одигран во Женева камерите го уловија Балотели во необична ситуација. Бразил и Италија одиграа пријателски меч во Женева кој заврши без победник 2:2. По мечот Нејмар и Буфон беа во прес зоната и даваа изјави, а таму беше и Марио Балотели, меѓутоа полугол, покриен само со пешкир и не даваше изјави туку само се прошета. Кога е Балотели во прашање ништо не е чудно, па ниту ова, а веројатно Италијанците нема да му замерат бидејќи постигна фантастичен погодок од дваесетина метри против Бразил со кој израмни на 2:2.
| | веќе видена | слични

Марио Балотели повторно го сврте вниманието на себе откако по мечот со Бразил излезе и само наметнат со пешкир прошета во микс-зоната, каде што имаше еден куп новинари и сниматели. Балотели на теренот постигна еврогол за да ја спаси Италија од пораз, а потоа им се врати на старите навики - правењето скандали.
| | веќе видена | слични

Во пријателски фудбалски натпревар што се одигра во Женева селекциите на Бразил и на Италија ремизираа, 2-2 Бразилците по првите 45 минути водеа со 2-0 со головите на Фред во 33. и на Оскар во 42. минута, но во вториот дел Италијанците се „разбудија“ и со головите на Де Роси во 54. и потоа со „бомбата“ на Балотели од 25 метри во 57. минута што заврши во горниот десен агол на Цезар заслужено стигнаа до израмнувањето.
| | веќе видена | слични

Селекторот на италијанската фудбалска репрезентација, Чезаре Прандели, изјави дека Марио Балотели има потенцијал да стане еден од најдобрите пет играчи на планетата. „Првата работа за која тој постојано размислува е тимот, а тоа е одлика на шампионите. Потребно е само во континуитет да игра добри партии“, изјави италијанскиот фудбалски стручњак. Стратегот на „Аѕурите“ ова го изјави по одличниот натпревар меѓу Италија и Бразил (2:2) кој се одигра во Женева, во кој немаше победник, меѓутоа имаше четири убави погодоци. Токму новиот напаѓач на Милан, беше стрелец веројатно на најубавиот, со кој во 57-та минута го изедначи резултатот. „Задоволен сум од тоа како излезе на крајот, меѓутоа требаше да искористам неколку шанси и во првото полувреме. Ми одговара формацијата со тројца офанзивни фудбалери во тимот, посебно кога покрај себе го имам Ел Шарави“, вели Балотели. Следниот меч на италијанските фудбалери е веќе во вторник, кога во рамките на Б квалификациската група за бразилскиот мундијал во 2014-та година, ...
| | веќе видена | слични

Иако "кариоките" водеа со 2:0, репрезентативците на Италија стигнаа до реми - 2:2 Пријателскиот фудбалски натпревар помеѓу двете најтрофејни репрезентации на светот, Бразил (пет пати) и Италија (четири), заврши без победник - 2:2, а фановите кои во живо го следеа овој дуел во Женева, беа сведоци на четири прекрасни погодоци. Бразил имаше голема предност од два гола на полувремето, со головите на Фред и Оскар, но азуритее се вратија во игра благодарение на одличната игра на Марио Балотели, кој постигна вистински еврогол со силен шут од 25 метри во 57 минута од натпреварот. Претходно мрежата на Бразил ја затресе и Де Роси. Селекторот на Италија, Чезаре Прандели не го криеше воодушевувањето од играта на Балотели, кого го прогласи за :играч на натпреварот во тимот на "азурите". - Марио има потенција да стане еден од петте најдобри играчи на светот, но потребен му е континуитет. Овојпат наполно ја оправда мојата доверба. Игра многу балансирано во нападот и на средина на теренот и беше најсилниот играч во нашата ...
| | веќе видена | слични

Во Женева преквчера се одржа пријателски натпревар меѓу бразил и Италија кој се зврши со нерешен резултат 2-2. Но сепак ѕвезда повторно беше Балотели кога малтене пиштол гол само со пешкирче околу себе си се прошета пред куп новинари и сниматели додека другите играчи даваа интервју.
| | веќе видена | слични

Ѕвездата на бразилската репрезентација, Нејмар, после пријателскиот натпревар против Италија изјави дека е голем фан на Марио Балотели. - Тој е одличен играч и јас сум негов голем фан, - изјави Нејмар. Балотели имаше одличен натпревар против селекцијата на Бразил, и тој беше стрелецот на израмнувачкиот гол за Италија. Пријателскиот натпревар помеѓу Италија и Бразил заврши 2:2, стрелци за Бразил беа Фред и Оскар додека за Италија стрелаа Де Роси и Балотели.
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалските репрезентации на Бразил и Италија, во пријателски натпревар, одигран во Женева одиграа без победник 2:2. Бразилците по првите 45 минути стигнаа до предност од 2:0, а стрелци на головите беа Фред во 33-та и Оскар во 42-та минута. Италија заигра многу подобро во второто полувреме и за само 180 секунди стигна до израмнување, во периодот од 54-та до 57-та минута голови постигнаа Де Роси и Балотели. Напаѓачот на Милан со прекрасен удар од 25 метри го постави конечниот резултат.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 209 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 681 | | | веќе видена

Пејачката Јелена Карлеуша која што изминативе неколку денови е меѓу најозборуваните личности и меѓу најактуелните во медиумите на балканот се огласи на својот ...
сите 187 | | | веќе видена

Македонците кои живеат во Данска за прв пат оваа година го одбележаа големиот христијански празник Богојавление – Водици со фрлање на крстот во водите на ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешен талент на Интер по стапките на Балотели:”Од дете сум за Милан”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: