Грција се справува со штетите од пожарите


4 копии
4 копии

На снимката која се појави во медиумите од пожарот во Грција, се гледаат десетина жители на Мати, на истокот на Атина, каде што се наоѓал епицентарот на ...
| | веќе видена | слични

Некои од нив животот го изгубија во морето, бегајќи од пожарот. За големината на катастрофата која ја погоди Атина, сведочи и снимката која се појави во ...
| | веќе видена | слични

Во пожарите во Грција животот го загубија повеќе од 90 лица, а бројката може да биде многу поголема. Некои од нив загинаа во морето, бегајќи од оганот. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Во куќата на Џејсон Фрагос во Грција беа пронајдени дури 26 јагленосани тела, кои изгореле од пожарите кои со денови беснеан на југот од Грција. Фрагос целото ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Последна шанса ќе ни биде на 5 мај да излезе и да дадеме поддршка на овој концепт, не на Стево Пендаровски, туку на целата политичка филозофија која ...
сите 119 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 324 | | | веќе видена

Песната исто така предизвика гнев и кај локалните коалициони партнери. Во песната под насловот „Споредба – градски стаорец(животно со канализациско потекло)“, ...
сите 311 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 252 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател за Република Македонија Гордана Силјановска Давкова е задоволна од резултатот од првиот круг од претседателските избори. Смета дека ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција се справува со штетите од пожарите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: