„Пелистерка“ го промовираше календарот за 2018-та година


Под мотото „Вода за најдобри“, еден од најдобрите и најпознати македонски брендови за вода – „Пелистерка“ го промовираше деветтиот по ред календар на компанијата. Пред голем број новинари, пријатели, деловни партнери и соработници, денес, петок, 15 декември во 11.00 часот во салата „Балрум 2“ на хотел „Мериот“ во Скопје, беше презентиран календарот за претстојната 2018 година, во кој овој пат главниот збор го имаат 12 познати и успешни македонски спортистки од разни спортови. Речиси сите од нив, со исклучок на оправдано отсутните заради клубските обврски, беа присутни на промоцијата која на шармантен и себесвојствен начин ја отвори и водеше, портпаролот на ФФМ и водител, Златко Андоновски, кој поединечно ги претставуваше и разговараше со девојките, кои симболично се закитија и со медали од компанијата. „Идејата на календарот годинава е да покажеме дека имаме македонски жени спортистки кои што се силни, истрајни, храбри, убави и најдобри во тоа што го прават. Затоа и мотото годинава е Пелистерка, вода за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Секоја година се актуелни календарите со провокативни фотографии на секси девојки кои ги красат работни маси, ѕидови и возила на мажите, а како одговор на нив Точка го создаде календарот со 12 секси македонски фраери, дело кое ќе биде освежување за женските очи. Погледнувајќи во некое од 12-те лица, поставени на бирото, на пултот, на кујнската маса… 365-те дена ќе им бидат многу послатки и полесни. Дванаесет момци од јавната и полу-јавна македонска сцена позираа за Точка и верувајте уживаа во тоа! Бидете подготвени за сериозна доза мелем за очи и обезбедете си до вас противпожарен апарат зашто овие 12 фотографии ќе „горат“! Невидливото ги прави нештата убави. Тоа е енергијата што ја поседуваме додека создаваме нешто. Љубовта кон процесот. Ентузијазмот да се создаде дело што естетски ќе допре многумина и ќе биде една сосема поинаква приказна. Календарот за 2018-та е првиот ваков проект на Точка, кој се создаваше во само две недели. Интензивни четиринаесет дена полни многу смеа. Одлучивме да отстапиме од ...
| | веќе видена | слични

Осумнаесет спортисти од различни спортови и различни земји се соблекоа до гола кожа и ги покажаа свите извонредно градени тела. Резултатот е совршен календар, а целта е добротворна. Проектот е идеја на поранешната биатлонка, Доминика Куда, која денеска работи како фотограф. Меѓу спортистите има боксери, балетани, јавачи на коњ, одбојкари, кросфит атлетичари, олимпијци и кошаркари, кои позираат за спортски календар за 2018 година. - Фотографиите покажуваат лузни, гребнатини, траги од скршеници и други повреди здобиени за време на тренинг. Тие те поттикнуваат на акција. Фотографиите ја покажуваат волјата за борба и концентрација на секој атлетичар - објаснила Доминика Куда во изјава. Парите од продажбата на календарот ќе бидат наменети за „Уан јиар фонд“, организација што купува спортска облека и опрема за млади атлетичари. Меѓу спортистите што се разголија со хумана цел се: Кристмас Абот, Дариа Брилова, Рафал Гил, Џереми Вилсон, Александра Розновска, Ана Фриц-Фабијанек, Патрик Рибарски, Евелина Крук, Јука ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фотограф од Лондон и поранешен биатлонист, Доминика Куда, собрал крос фит шампиони, балерини, јавачи на коњи и други спортисти за да ја фотографира нивната неверојатна градба за календар со хуманитарни цели. Проектот е фотографиран на локации околу Варшава во Полска, а сликите ќе се искористат за дневник од 300 страни и личен планер за 2018-та, вклучувајќи распоред за дневен тренинг и табели за запишување на цели, достигнувања и резултати. Продажбата на календарите ќе придонесе за собирање средства за One Year Fund , кој ги поддржува младите атлетичари кои немаат финансии и им обезбедува целосна спортска опрема и облека. „Го достигнуваме најдоброто, помагајќи им да останат на избраниот пат и ги мотивираме во остварување на нивните цели“. Оние кои ќе го купат ќе добијат календар со згодни и секси спортисти, плус ќе бидат дел од хуманитарни цели.
| | веќе видена | слични

Лондонскиот фотограф и поранешната биатлонистка Доминика Кјуда ги собраа крос фит шампионите, балерините, јавачите на коњ и други спортисти и спортистки за да ги документираат нивните добро изградени тела за најатрактивниот календар со хуманитарни цели. Овој проект се снимал на неколку локации во Варшава, Полска. Кога фотографиите ќе се соберат, ќе формираат еден вид на странски дневник од 300 страни, вклучувајќи потсетник за 2018 година, каде ќе можете да си ги внесете вашите фитнес програми и она што сакате да го постигнете, односно вашите цели за следната година како и постигнатите резултати. Продажбата на календарот ќе придонесе за Едногодишниот фонд кој ги поддржува младите спортисти кои немаат доволно средства за да се снабдат со обукви и спортска опрема. "Стигнуваме до најдобрите и најсмелите, им помагаме да останат на добар пат и ги мотивираме да ги постигнат своите зацртани цели", вели Кјуда.
| | веќе видена | слични

Сексапилот не е само во физичките квалитети. Тој е пред се во самите нас и значи удобност во сопствената кожа. Ставаме Точка на нашата листа на најсекси македонски мажи за 2018 година , која е нестандардна и неконвенционална. На списокот се 12 "фраери" кои не се дел на естрадниот свет, туку нормални дечки од соседството. Локалниот стоматолог или правникoт во јавната администрација, фитнес тренерот или менаџерот од омилениот ресторан. Секој од нив e различeн, привлечeн, заводлив, секси и провокативен на свој начин. Погледнете го 'Мејкинг оф' видеото и ѕирнете како се снимаше најсексипилниот машки календар за оваа година. Фотограф : Бојан Стоилковски Проект менаџер : Гордана Настевска Манасијеска Стајлинг и шминка : Фросина Фран Ангеловска Мејкинг Оф : Fly Cam Изработено за Точка (Tocka.com.mk)
| | веќе видена | слични

Фотографката и поранешна биатлонка Доминика Куда која живее во Лондон ги собра шампионите во крос фит, балерини, јавачи и други спортисти од целиот свет да ги покажат совршените тела на разголени фотографии за хуманитарен календар. Проектот се реализираше на разни локации низ Варшава, Полска, а фотографиите ќе бидат искористени за дневник од 300 страници со планер за 2018 година, наменет за планирање тренинзи и бележење лични достигнувања, рекорди и резултати. Хуманитарниот планер и календар ќе се продава преку организацијата One Year Fund што им помага на млади спортисти кои немаат доволно средства да добијат опрема, облека и обувки за вежбање. Фотографката и поранешна биатлонка Доминика Куда која живее во Лондон ги собра шампионите во крос фит, балерини, јавачи и други спортисти од целиот свет да ги покажат совршените тела на разголени фотографии за хуманитарен календар.
| | веќе видена | слични

 Пелистерка повторно со годишен календар со фотографии од  спортистки. Компанијата одлучи на календарот за 2018 година да се појават 12 убави македонски спортистки во  секси издание. Под мотото „Вода за најдобрите“ на календарот за Пелистерка за 2018 година се спортистките Берна Шерифовска – џудистка, Наташа Андонова – фудбалерка, Едина Муса – кошаркарка и боди фитнес, Дрита Ислами – атлетичарка, Леана Таќи – триатлонка, Милјана Ристиќ – маратонка, Елена Чуркоска – кајакарка, Катерина Николовска – велосипедистка, Стефани Тодорова – кик боксерка, Ивана Јанкова – одбојкарка, Марија Божиновска – фитнес билдерка, Нина Ѓорѓевиќ – каратистка.
| | веќе видена | слични

Во хотелот „Мериот“ брендот „Пелистерка“ денеска одржа конференција за медиуми, пред кои го претстави календарот за 2018 година. Деветтиот по ред календар е под мотото „Вода за најдобри“, а во тој контекст беа претставени 12 млади спортиски, секоја најдобра во својата дисциплина. На календарот се: Јануари: Берна Шерифовска (џудо) Февруари: Наташа Андонова (фудбал) Март: Едина Муса (кошарка) Април: Леана Таќи (триатлон) Мај: Миљана Ристиќ (маратон) Јуни: Марија Божиновска (фитнес) Јули: Елена Чуркоска (кајак) Август: Дрита Ислами (атлетика) Септември: Ивана Јанкова (одбојка) Октомври: Стефани Тодорова (кикбокс) Ноември: Катерина Николовска (велосипедизам) Декември: Нина Ѓорѓевиќ (карате) За фотографиите и овој пат довербата им беше дадена на Ани и Дими. За потсетување, лани календарот го красеше Северина, а година претходно ракометарките на „Вардар“. Како ви се допаѓа овој за 2018 година?
| | веќе видена | слични

Во духот на новогодишната традиција која за која си фати ред, „Пелистерка“ денес го промовираше својот нов, атрактивен календар за 2018 година. Промоцијата се одржа во хотелот „Мериот“, каде пред претставници од медиумите беше промовиран деветтиот по ред уникатен календар под мотото „Вода за најдобрите“. Календарот на „Пелистерка“ го красат 12 млади и жешки спортистки од различни спортски дисциплини. Јануари: Берна Шерифовска (џудо) Февруари: Наташа Андонова (фудбал) Март: Едина Муса (кошарка) Април: Леана Таќи (триатлон) Мај: Миљана Ристиќ (маратон) Јуни: Марија Божиновска (фитнес) Јули: Елена Чуркоска (кајак) Август: Дрита Ислами (атлетика) Септември: Ивана Јанкова (одбојка) Октомври: Стефани Тодорова (кикбокс) Ноември: Катерина Николовска (велосипедизам) Декември: Нина Ѓорѓевиќ (карате) За фотографиите и овој пат задолжени беа Ани и Дими .
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 158 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена

Извици, скандирања, наздравување од граѓаните кои беа собрани над Плоштадот пред британскиот Парламент откако стана јасно дека внатре беше одбиен договорот за ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пелистерка“ го промовираше календарот за 2018-та година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: