Европа „заробена“ од сибирска зима - најмалку 46 мртви, температурите паѓаат и до -60


“Ѕверот на Истокот” од петокот однесе најмалку 46 луѓе , објави АФП. “Ѕверот на Истокот” од петокот однесе најмалку 46 луѓе , објави АФП.Студениот ...
| | веќе видена | слични
18 копии
2 копии
3 копии
4 копии

Поради снегот и ветарот многу аеродроми во Велика Британија се затворени, а во Шкотска во текот на ноќта стотици возачи останале заглавени во автомобилите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 162 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

Во атарот на селото Негорци, во близина на Невропсихијатриската болница, ќе се гради стационар за бездомни животни во општина Гевгелија, е договорено денеска ...
сите 31 | | | веќе видена

Триесетдневен притвор добија петте лица осоминичени во случајот на СЈО „Империја“, Јордан Камчев, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ, Зорица Арсовска и Тодор ...
сите 208 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 70 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европа „заробена“ од сибирска зима - најмалку 46 мртви, температурите паѓаат и до -60

Од:
До кого (е-маил):
Порака: