Мурињо откако Гвардиола го мина по бројот на титули: Ако останев во Порто и Интер, јас ќе имав…

Жозе Мурињо во ексклузивното интервју кое го направи за „Лекип“ проговори за својата прогноза која ја имаше за проблемите со кои се соочува Манчестер Јунајтед, ...
| | веќе видена | слични

Од кога Масимилијано Алегри го напушти Јувентус, многу имиња се поврзуваат со клупата на „старата дама“ за потенцијален негов наследник, а едно од имињата беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во текот на вчерашниот ден во јавноста излегоа шпекулации дека Кристијано Роналдо од раководството на Јувентус побарал нов предводник на клубот да биде Жозе ...
| | веќе видена | слични

Менаџерската кариера на Жозе Мурињо и натаму е во застој откако Португалецот во декември минатата година доби отказ од Манчестер јунајтед. Во меѓувреме, тој ...
| | веќе видена | слични

Португалскиот стратег Жозе Мурио се уште е без работа, но се очекува од наредната сезона повторно да се врати на тренирањето клуб. Еден од најдобрите стратези ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што во неделата видовме во Штип, кога двајца учесници се влечеа кај кого да остане Светиот крст, нешто слично се случило и во бугарскиот град Ботев. Но, ...
сите 342 | | | веќе видена

Виена, 23. јануари 2020 (ИНПРЕС) – Словенија ќе игра против Шпанија, а Норвешка против Хрватска за пласман во финалето и освојување на златото на европското ...
сите 261 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека нема да преговара ниту пак ќе го прифати предложеното законско решение за јавно обвинителство кое според ...
сите 263 | | | веќе видена

Двајца кинески државјани биле итно примени во болница во Глазгов, Шкотска, откако им биле дијагностицирани симптоми што може да укажуваат дека се заболени од ...
сите 380 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со секретарот за меѓународна соработка на СДСМ, Бојан Маричиќ денеска се сретна со амбасадорот на Франција во Република ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мурињо откако Гвардиола го мина по бројот на титули: Ако останев во Порто и Интер, јас ќе имав…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: