Јункер на 25 февруари во Скопје ќе ја претстави стратегијата на ЕУ за Балканот


12 копии

Претседателот на Европската комисија, Жан Клод Јункер, на25 февруари ќе ја посети Република Македонија како прва земја од неговата турнеја низдржавите од ...
| | веќе видена | слични

Македонија била мета на силно руско политичко влијание, кое по политичката криза почнало да спласнува. Но, велат аналитичарите, некои прашања останале отворени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Балканските држави се економски и институционално незрели за ЕУ, оценува „Ди Пресе“, додавајќи дека создавањето илузија за „ЕУ-перспектива“ е загрижувачко за ...
| | веќе видена | слични

Фајненшл тајмс” проценува дека по презентацијата на Стратегијата за ЕУ ​​за Западен Балкан, изгледите за овие земји да се приклучат кон Унијата остануваат ...
| | веќе видена | слични

Долготрајното робување и лошото управување може толку да го збунат и унаказат разбирањето на еден народ што здравиот разум и вистинскиот суд во него се ...
| | веќе видена | слични

"Погрешно е да мислите дека јас и ЕК рековме дека Србија и Црна Гора мора да бидат во ЕУ до 2025 година, тоа е само датум и охрабрување...Пртседателот на ЕК ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Исчистени и дезинфицирани се станот и влезот во станбената зграда во која завчеравечер се одвиваше вистинска драма. Сцените со евакуирање станари од влезот ...
сите 166 | | | веќе видена

Делегација предводена од премиерот Зоран Заев синоќа беше во официјална посета на Белата куќа каде имаше средба со американскиот потпретседател Мајк Пенс. ...
сите 102 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Битола поднесе кривична пријава против Ф.С.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“. ...
сите 69 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 18 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јункер на 25 февруари во Скопје ќе ја претстави стратегијата на ЕУ за Балканот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: